nedeľa 15. januára 2012

Rhapsody in blue

Pred rokom som si kúpila cibuľu hyacintu krátko pred kvitnutím. Po niekoľkých dňoch pobytu kvetu v mojej obývačke  tvorilo jeho stvolu množstvo malých modrých kvietkov, ktoré som si vtedy odfotila aj do projektu 365 dní. Po odkvitnutí a uschnutí listov som ešte niekoľko mesiacov nechala cibuľu v kvetináči, no niekedy v lete som ju vybrala zo zeme a odložila som ju. 

Už v jeseni som spozorovala, že zo srdca cibuľky sa začína tlačiť niečo zelené. Preto som ju znovu posadila do kvetináča a nechala ju vonku na balkóne. Keď sa mi zdalo, že už bude zima, ktorá napokon trvala len pár dní, dala som kvetináč s hyacintom dnu. Vtedy sa jeho rast urýchlil, tak som ho po oteplení dala radšej znovu von na balkón. Až nedávno som si všimla, že puk, ktorý cibuľka nahodila, nie je taký bohatý, ako bol vlani. Dôvodom je určite tá skutočnosť, že z cibule vyrastá niekoľko výhonkov s mladými lístkami, ktoré sú vlastne malými cibuľkami a tie asi vytvorenie bohatého puku oslabili. Nakoniec sa teším aj tomu, že o rok budem mať hyacintov viac.

 
12 komentárov:

 1. Z pewnością Cię ucieszyło, że będzie kwitł. Wcale Ci się nie dziwię, bo jest teraz w domu śliczny i pachnący kwiatek.Możesz też się pobawić z wysyłaniem swoich postów do innych. Po prawej stronie u mnie, pod napisem BAWCIE SIĘ TUTAJ (aktywne linki ) są wejścia do stronek z takimi linkami. Są tam różne tematy i różne dni tygodnia do wysyłania. Pozdrawiam serdecznie

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za komentár aj za návrh publikovať u Tiny. Keď som tam videla to množstvo nádherných fotografií, tak som si uvedomila, že moje fotky tam bohužiaľ nepatria. Ešte sa musím veľa učiť. Ako vidíš nižšie, aj sama Tina mi písala.

   Odstrániť
 2. welcome to tina´s picstory!
  very beautiful flowers :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you for your comment. My photos are not nearly as nice as can be seen on your blog.

   Odstrániť
 3. Nadherna farba hyacintu ! Dobry vecer, prajem !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Farba hyacintu je zvláštna, niečo medzi bledomodrou a bledofialovou, ale na fotografiách nie je presne taká, aká je v skutočnosti. Prajem ti úspešný štart do nového týždňa.

   Odstrániť
 4. V poslední době registruji Danielko změnu při vkládání komentářů a dnes mi to připadá obzvlášť divné. Jsem zvědavá, jestli se mi komentář podaří napsat a hlavně odeslat.
  Hyacint, jsem ještě nikdy nezkoušela udržet do příštího kvetení. Nevěděla bych, jak mám cibulku uchovat, aby mi úplně nevyschla. Tobě se to evidentně podařilo a krásně ti kvete. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, tebe som napísala mail, dúfam, že si si ho už našla. Komentáre som teda vrátila na pôvodný formát, ten nesprávny čas, ktorý tu pri komentároch ukazuje, si nebudem všímať :-)

   Odstrániť
 5. Krása ... u nás by nemal šancu...
  pripomenulo mi to, že som si vlani kúpila a sú vonku v záhrade zasadené a zabudnuté :( ... som zvedavá ,či na jar vyrastú ???

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem, prečo by u vás nemal šancu? V byte by ti určite vykvitol. Určite vyrastú aj tie vonku, len oveľa neskôr.

   Odstrániť
 6. Tak máš Danielko doma jaro. Hyacint má krásnou barvu a určitě ti provoněl celý byt.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pred oknom jar a za oknom zimu :-) Do rána nasnežilo a stále sneží. Byt mi veľmi neprevoňal, lebo má len veľmi málo kvietkov. No zato som teraz narátala päť nových výhonkov.

   Odstrániť