utorok 17. januára 2012

Čo mám a čo nemám na zime rada

Je to krásne, keď ste niekde na horách a všetko je krásne biele, svieti slnko, vo vločkách snehu sa ligocú jeho lúče. To sa mi páči. Ale takú zimu som za môjho života zažila ozaj len málokedy.

Aj dnes nám do rána nasnežilo a neprestalo snežiť ani cez deň. Mala som množstvo iných povinností, no neodolala som a išla som predsa aj von. Tak či tak som musela ísť do obchodu, aby som kúpila aspoň chlieb a ovocie, ktoré sme už doma nemali. Moju cestu na nákup som si teda trošku predĺžila a zašla som sa prejsť až k Dunaju v Ovsišti. Odtiaľ som sa cestou domov zastavila v neďalekom Tescu, kde som si urobila zásoby ovocia a odkiaľ som doniesla domov aj čerstvý chlieb.


Okrem toho, že sa musí človek v zime naobliekať ako cibuľa, nosiť na nohách teplú obuv,  čo niekedy aj tak nepomôže, nepáči  sa mi  aj to, keď sa začnú cesty v našom meste po snežení posýpať soľou a z toho zostane na vozovke  nevzhľadná brečka. Bratislavská zima vyzerá väčšinou tak, preto som vôbec neprostestovala, keď bolo počasie doteraz také, aké bolo.  Po dnešnom snežení vyzerajú chodníky a cesty takto:


10 komentárov:

 1. wie viel Schnee du hast und die Fotos sind toll geworden, leider ist bei mri keiner nur kalt!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ich denke, dass auch bei uns Schnee nicht lange bleibt.

   Odstrániť
 2. Tak ze konecne prisiel sneh ... Biele krasne fotke !!! Dobry vecer !!!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ráno to vyzeralo pekne, uvidíme, čoho sa dočkáme v najbližších dňoch.

   Odstrániť
 3. The snow looks so lovely. It's just been cold and windy here.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Today there is no trace of the snow. All day it rained.

   Odstrániť
 4. Já mám bílou zimu moc ráda a hlavně mám ráda když sněží, to mě baví pozorovat z tepla domova. Nejlépe se na sněžení dívá večer. Je to krásně vidět pod lampami pouličního osvětlení. Máš ale Danielko pravdu, že bílá nadílka ve městě, je spíš ke vzteku, kolem silnic se nedá chodit, jak auta tu černou břečku stříkají kolem sebe a chodníky posypané solí a černým kamínkem, jsou taky hrozné. Ale příroda je krásná a tvoje fotky z ní, taky. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Spomínam si na také chvíle z detstva, ale teraz sa veľmi z nášho bytu sledovať nedá. Bývame dosť vysoko, takže svetlá lámp sú pod nami. Dnes nám celý deň pršalo, podľa mňa spadol dnes už celý doterajší deficit vlahy :-)

   Odstrániť
 5. Trblietavý sneh, vrždiaci pod nohami nemusíš zažiť len v horách. Napríklad aj u nás, vlani som sa z neho vytešovala a chodila do práce naschvál pešo... Ale je pravda, že takých dní je u nás na juhu, či juhozápade málo. Túto zimu sa žiaľ nekonali. Cesty a chodníky sú po posýpkach fakt hnusné, tie kamienky ma teda riadne napaľujú, ale žiaľ,nič iné na to nevymysleli. U nás je vonku len trošku na bielo poprášené... :-(
  Katarína V

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, ďakujem, že si po dlhom čase zavítala ku mne na blog. Konečne som sa dostala k tomu, aby som na tvoj komentár reagovala. U nás sa kamienky nepoužívajú, všetko sa solí. Včera som bola ešte na južnejšom juhu ako sme my a aj ako si ty, tam bola cesta tiež posypaná kamienkami.

   Odstrániť