piatok 20. januára 2012

Neplánovaný výlet

V živote človeka sú udalosti, ktoré si neplánuje. Aj naša včerajšia cesta na juh Slovenska bola jednou z tých neplánovaných. V pondelok dopoludnia mi synovia telefonovali, že im zomrel dedo. Ešte večer toho dňa sme sa dozvedeli, že pohreb bude v stredu. Aj môj otec zomrel v januári, začiatkom mesiaca sme si pripomenuli už osemnáste výročie od jeho úmrtia. Česť ich pamiatke!

Z domu sme vyrazili skoro ráno, hoci pohreb bol až o druhej popoludní. Nevedeli sme, aká cesta nás čaká, pretože tu u nás padal deň predtým sneh a cesty boli dosť nebezpečné. Našťastie už o niekoľko kilometrov za mestom som si všimla, že po snehu tam nie je ani stopy. Trošku sa to začalo belieť až keď sme sa blížili k maďarským hraniciam. Na druhej strane Dunaja sa dvíhali kopčeky a na nich sa miestami držal sneh. Nebyť tej smutnej udalosti, nakoniec vyšiel celkom príjemný deň. Keď sme sa vracali domov, na tmavej oblohe sa jagalo množstvo hviezd. 

Na jednom úseku cesty bol otvorený pohľad na Dunaj. Poprosila som o malú fotoprestávku. Myslím, že dedina, kde sme na chvíľočku zastavili, sa volá Kravany nad Dunajom.
V tejto chvíli sme mali pred sebou ešte asi  25 km.  
Už sme na mieste. Vľavo je zrekonštruovaný kaštieľ. O ňom napíšem viac inokedy.

Nezabudlo sa ani na poískanie mačiatka.