piatok 20. januára 2012

Neplánovaný výlet

V živote človeka sú udalosti, ktoré si neplánuje. Aj naša včerajšia cesta na juh Slovenska bola jednou z tých neplánovaných. V pondelok dopoludnia mi synovia telefonovali, že im zomrel dedo. Ešte večer toho dňa sme sa dozvedeli, že pohreb bude v stredu. Aj môj otec zomrel v januári, začiatkom mesiaca sme si pripomenuli už osemnáste výročie od jeho úmrtia. Česť ich pamiatke!

Z domu sme vyrazili skoro ráno, hoci pohreb bol až o druhej popoludní. Nevedeli sme, aká cesta nás čaká, pretože tu u nás padal deň predtým sneh a cesty boli dosť nebezpečné. Našťastie už o niekoľko kilometrov za mestom som si všimla, že po snehu tam nie je ani stopy. Trošku sa to začalo belieť až keď sme sa blížili k maďarským hraniciam. Na druhej strane Dunaja sa dvíhali kopčeky a na nich sa miestami držal sneh. Nebyť tej smutnej udalosti, nakoniec vyšiel celkom príjemný deň. Keď sme sa vracali domov, na tmavej oblohe sa jagalo množstvo hviezd. 

Na jednom úseku cesty bol otvorený pohľad na Dunaj. Poprosila som o malú fotoprestávku. Myslím, že dedina, kde sme na chvíľočku zastavili, sa volá Kravany nad Dunajom.
V tejto chvíli sme mali pred sebou ešte asi  25 km.  
Už sme na mieste. Vľavo je zrekonštruovaný kaštieľ. O ňom napíšem viac inokedy.

Nezabudlo sa ani na poískanie mačiatka.9 komentárov:

 1. Daniela, I'm so sorry to hear about your father passing away. My thoughts are with you and your family.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you. He was not my own father, but father of my ex-husband. My died long ago.

   Odstrániť
 2. Liebe Daniel
  herzliches Beileid und der Familie und Umarme dich Elke

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Elke, danke. Gerade habe ich oben geschrieben, das war Vater von meinem ehemaligen Ehemann.

   Odstrániť
  2. Google Translator übersetzt totalen Unsinn. Jetzt habe ich meinen Artikel ins Deutsche übergesetzt und in der Deutsche Sprache hat völlig andere Bedeutung als ich es schrieb.

   Odstrániť
 3. Danielko, kdyby to nebyla cesta za takovou smutnou událostí, byl to opravdu hezký výlet. Silnice byly čisté, sníh se držel jem místy. Ten den muselo být mrazivo, vidím zamrzlou vodní plochu. Budu zvědavá na další snímky z cesty.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, voda v Dunaji nebola zamrznutá. To tak len pôsobí, pretože sa na nej odrážala tá škaredá sivá obloha. Bolo určite niekoľko stupňov nad nulou. Aj teraz sú štyri stupne. Na slovenskom území nebolo ani toľko snehu, koľko sme videli na druhom maďarskom brehu.

   Odstrániť
 4. Česť ich pamiatke !
  Tvoje fotke vyvolali vo mne nostalgicke spomienky ... ako kebi som isla v Nadlaku, u mojm satym rodicov ... Dakujem !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, som rada, že som ti pripomenula miesta, kde žili tvoji starí rodičia. Chodievaš ešte niekedy do Nadlaku? A o tej dovolenke na Slovensku si už uvažovala viac? Nevieš, z ktorej časti Slovenska pochádzajú tvoji predkovia?

   Odstrániť