pondelok 6. júna 2011

Malý pes Edo

Dnes sa vrátim s fotografiami k môjmu májového výletu na severné Slovensko. Spomínala som už v predošlých článkoch, že som bola  v Ždiari na chate príbuzných mojej priateľky. Domáci tam boli s nami a s nimi aj ich pes. Ich malý Edy.

So mnou sa doteraz ešte žiaden pes tak nekamarátil, ako tento. Ja mám zväčša pred psami rešpekt, pretože sa ich bojím. No pes domácich bolo malé plemeno, ktorého sa nebolo prečo báť. Tento yorkshirský teriér bol veľmi hravý a kamarátsky. Nenechal ma ani chvíľu bez toho, aby som si ho nevšímala. Len čo som si sadla na pohovku, uvelebil sa tiež vedľa mňa a to tak, že sa vždy tesne dotýkal môjho stehna. Keď sa mu nechcelo ležať a pozerať telku, tak štekal na mňa dovtedy, kým som si nevšimla, že mi priniesol loptičku, s ktorou sa chcel hrať. Tak tú som mu hádzala on bláznivo a šťastne zakaždým trielil za ňou.

V takomto slušivom oblečku sa s nami zoznámil Edy.


Bez jeho obľúbenej hračky ste Edyho nevideli.


Teraz pózujem pre tetu, ktorá k nám prišla na návštevu.Cez škáru v plote pozerá Edy na okolitý svet.Edy si zase našiel niekoho, ku komu sa mohol pritúliť.


A tu je už Edy vo svojom trvalom bydlisku, tam, kde sa môže do chuti vybehať a vyblázniť.S Edym bola tých niekoľko dní poriadna sranda. 

11 komentárov:

 1. Dani, tohoto psíka poznám a prostredie, v ktorom sa pohyboval, je mi tiež akési povedomé. Nebola som náhodou na tom májovom výlete s vami aj ja?
  Edy je veľmi živý psík a musel si ťa veľmi obľúbiť, keď sa občas zastavil a nechal sa odfotiť. Nehovoriac už o tom, že si ustatý líhal k tebe a tam si v tichu podriemkal. Taká malá guľka.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Anonymný: Ešte že podľa textu viem, kto je za týmto anonymom :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Aj ja mám kamošku, Soňu, s takouto yorkshirkou Sofinkou. Kabelkový psík, ale štekať, to vie...
  Muž neznáša psov v byte, ale keď k nám prišla Soňa so Sofiou, začal sa smiať... vraj pes na baterky... :-))
  Katarína

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Katarína: Pozdravujem tvojho muža, ani ja nemám rada psov v byte, hoci možno takéhoto maličkého by som ešte zniesla. Ale nechcem ho kvôli vlastnému pohodliu. Som úprimná, čo?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ...nechápem čo máte proti psom v byte. Náš 4nohý kamarát aj po presťahovaní sa na dedinu počas našej neprítomnosti stráži dom z vnútra aj so svojou kamarátkou čičolínou:-)) A yorky nie je peso, ale živá hračka:-)) Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Anonym Daniela: Do kelu aj s vami anonymami :-) Dnes sa s vami vrece roztrhlo? Som proti chovaniu psov v panelákových bytoch. Je to môj názor. Pes má behať vonku, nie byť zavretý v byte a celý deň rušiť ostatných susedov svojím zavíjaním. Mali sme tu takých psov už viacej. Po ďalšie, väčšina majiteľov psov je neporiadna. Pred domom máme kôš so vrecúškami na ich exkrementy. Čo si myslíš, koľkí tie vrecúška používajú? Môžem mať dobrý názor na takú majiteľku psa, ktorá sa ráno v pyžame postaví do brány paneláku a psa pustí na dva metre od seba, kde očúra stenu domu a idú spokojne dnu? To je jedno, že je to pubertiačka, rodičia ju nevychovali tak, ako sa má majiteľka psa správať. Takže na túto tému sa viac nebudem vyjadrovať, mám veľmi veľa zlých skúseností s majiteľmi psov. Súhlasím s tým, že yorkshir je hračka, tento konkrétny, o ktorom píšem, určite je. Dovtedy som sa s takým psíkom nemala možnosť stretnúť.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ahoj Dani,naprosto s Tebou souhlasí.Jsem milovnicí i majitelkou psú ale pes do panelákového bytu prostě nepatří.Bydlele jsem v paneláku a byly tam i nájemníci co měly pejsky a bylo to přesně tak jak píšeš.
  O venčení a uklízení po pejscích se raději nebudu vyjadřovat....... snad si o majiteléch psú v panelácich nebudeme myslet jaký pán takový pes?????Marťa

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Danielko, Edo je krasny psik a moc me zaujala jeho garderobe :o) Jinak se take priklanim k nazoru, ze pes do bytu nepatri. Krasny den, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Danka čo sa čertíš? Keby si bola dlhšie so psom zistila by si, že on väčšinu dňa prespí tzn., že v byte netrpí. A utkvelá predstava, že je šťastný len keď je vonku nie je správna a že mu je najlepšie na dedine, to je na dlhšiu diskusiu. Ale páčilo sa mi, že si sa priznala, že pesa v byte nechceš kvôli svojmu pohodliu:-) Náš 4nohý kamarát je s nami už 16,5r. a ešte donedávna sme ho chodili pravidelne venčiť (na dedine!!) v poslednej dobe sa mu už nechce chodiť von. Mať psa je veľký záväzok, ale zasa s ním zažiješ kopec krásnych príhod, zoznámiš s veľa príjemnými ľuďmi. Ale kto to nezažije jednoducho neverí a stále bude hovoriť, že pesovi je najlepšie na dedinskom dvore, kde sa po ňom vrieska a jediný jeho kontakt s majiteľom je keď dostane nažrať a napiť:-( Pekný večer. Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 10. @pre všetkých: Netušila som, že fotkami malého Edyho vyvolám takú kontroverznú diskusiu. Ale páči sa mi to :-) Ja naďalej trvám na svojom názore, že psa v byte nechcem. Áno, je to čiastočne aj z pohodlnosti. Nechcem mať v byte nič, čo ma bude zväzovať a kvôli čomu nebudem môcť ísť hocikedy tam, kam sa mi zachce, aby som musela myslieť na to, že mám v byte psa, ktorý si potrebuje urobiť svoje potreby. Keby som bola pes, tiež by som nechcela žiť zavretá v byte. Na to sú vhodné naozaj len niektoré malé plemená psov, ktoré boli na tento účel vyšľachtené. Že sa musím voziť vo výťahu s velikánskymi plemenami psov, ktoré sú pomaly tak veľké ako ja, to sa mi naozaj nepáči. Poradila by som majiteľom takých psov, aby si to s tými svojimi miláčikmi raz vymenili. Nech sú aj oni zavretí v malom byte a nech čakajú, kedy ich príde niekto vyvenčiť. Bola by som veľmi zvedavá, ako dlho by to vydržali. No a naposledy by som tiež polemizovala s názorom, že pri venčení psa sa stretnem len s príjemnými ľuďmi. Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za vaše názory. Budem sa tešiť aj nabudúce :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Edy je hezky pejsek a vypada legracne v tom jeho krasnem oblecku.

  OdpovedaťOdstrániť