sobota 25. júna 2011

Júnová critical mass jazda

Iste to už o mne mnohí viete, som nadšená cyklistka. Tak prečo nepodporiť takú akciu, ktorá sa koná v našom meste každý posledný piatok v mesiaci? Chcela som ísť na ňu už viackrát, no vyšlo mi to konečne až včera.

Tejto akcii ide o to, aby upozornila na zlepšenie podmienok pre cyklistov v meste. Ja sama mám strach bicyklovať  po cestách v meste, radšej sa im  vyhýbam.  Na bicyklovanie používam hlavne dunajskú hrádzu a v meste maximálne chodníky pre chodcov. Bola by som rada, keby sa to v našom meste zmenilo, aby boli vybudované cyklochodníky a aby nás cyklistov brali vodiči áut ako rovnocenných účastníkov cestnej premávky.

O tom, že v Bratislave môžete stretnúť pekne oblečené dámy na bicykli nielen počas Critical Mass, sa môžete dozvedieť TU.Tento článok a mnoho nových nájdete na novom súhrnnom cyklistikom blogu

Na cestách s Kellysom

Ste tam všetci vítaní!10 komentárov:

 1. Tolle Aktion, das finde ich sehr gut!
  Schönes Wochenende...
  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Chvíli jsem tápala a nemohla jsem najít, kde u tebe otevřu komentáře, nemáš to předělané? No, nakonec se zadařilo. :-)) Zúčastnila jsi se prima akce, kdo by to řekl, že se v tak velkém městě, dá jezdit i na kole. :-D Já sama, na něm neseděla od dětských let. Snad už to ani neumím. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Jarka: U mňa sú komentáre stále rovnako pod článkom. Tam, kde je možné vyjadriť aj reakcie na konkrétny článok. Asi chodíš málo nielen ku mne na blog, ale aj na blogy blogspotu:-o Pri tejto službe si môžeš slovo KOMENTARE nazvať podľa seba - u mňa je to "STE MALI ČO POVEDAŤ".

  A čo sa tohto článku týka, práveže sa v našom meste veľmi nedá jazdiť na bicykli. Podmienky pre cyklistov sa nedajú porovnať s tými, ktoré majú napríklad v neďalekej Viedni, alebo o niečo vzdialenejšom Amsterdame. Ani netuším, ako sú na tom cyklisti vo vašom hlavnom meste.

  Bicyklovanie sa podľa mňa nedá zabudnúť. Treba to znovu vyskúšať, je to príma šport.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. V Praze si pochvalovali cyklisti nedávnou dopravní stávku. Ulice byly najednou prázdné a ti co vyrazili do zaměstnání na kolech, si to náramně užívali. Jinak se prý taky jezdit nedá, jak jinak!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Zucastnila jsi se dobre akce ono to je asi ve vsech mestech stejne na cyklisty se nemyslelo .Hodne ridicu je take bezohlednych a nedavaji pozor ,ja bych se bala jezdit po meste na kole.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Ella: Ako je to u vás s používaním bicyklov? Používate tento dopravný prostriedok na skrátenie vzdialeností na vašich rozľahlých pozemkoch?

  OdpovedaťOdstrániť
 7. ...sympatická akcia - snáď sa mi podarí zúčastniť sa aj osobne.... čo to znamená tie zdvihnuté bicykle nad hlavu ???

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @Judita:No vitaj! Všetko o critical mass jazdách sa dozvieš tu:
  http://www.criticalmass.sk/ako-jazdit/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. ...no čo s tým ? skúšam komentár... J.

  OdpovedaťOdstrániť