štvrtok 23. júna 2011

Z posledných dní

V posledných dňoch som si dala pauzu vo fotografovaní, pretože mám na disku množstvo fotiek, ktoré potrebujem vytriediť a zaradiť do nejakých albumov. Ale aby som si mohla po nejakom čase pozrieť, ako to u nás vyzeralo začiatok leta 2011, urobila som len pár záberov z našej lodžie a strechy nášho domu.

20. júna o piatej ráno som zachytila východ slnka. Keďže je náš byt otočený na juhozápad, východ slnka vidím vždy len v odraze na domoch, ktoré susedia s naším. Takže nie, to ešte nie je u nás jeseň, len lúče slnka tak pozlátili stromy a domy.
Na druhý deň, len necelú hodinu po tom, čo nastal letný slnovrat, som urobila tieto zábery zo strechy domu.
5 komentárov:

 1. Ahoj Danka,
  zajímavé fotografie.Sluníčko a stín dokáže čarovat mezi domy.Ta první fotka je kouzelná.
  Krásný den.Marťa

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Marťa: Možno mi to ani nebudeš veriť, ale keď som fotky natiahla do počítača a uvidela som ich, neverila som vlastným očiam. Išla som sa pozrieť von, či tie stromy nie sú naozaj také žlté. Neboli. Lenže mne to raz nestačilo, bola som sa pozrieť viackrát a stále sú zelené :-)
  Krásny deň aj do K......c !Ozaj, bývajú tam ešte nejakí Dolní?

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Milujem fotky, na ktorých je zachytený prebúdzajúci sa deň. Vydarili sa ti a Petržalka bola ešte v tom čase veľmi pokojná. Keď som si však prečítala, že si fotila zo strechy vašej bytovky, tak mi naskočili zimomriavky. So strechami mám zlé osobné skúsenosti.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @anonymný Ľubica: O piatej ráno je hore len veľmi málo ranostajov. U mňa to tiež nie je pravidlom, že som tak skoro hore. Na streche som sa pohybovala len popri stene výťahovej šachty. Ja som bojko.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. deine Lichtfotos sind sehr schön geworden..

  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť