pondelok 13. júna 2011

Bratislavské parky I.

V Sade Janka Kráľa

Chcem vás dnes pozvať na miesto, kam rada chodievam. Je tam pekne nielen na jar, kedy tam kvitnú magnólie, ale aj teraz, keď už stromy nabrali na sýtej zelenej farbe, je tam nádherne aj v jeseni, kedy tam príroda hrá všetkými farbami a taktiež aj v zime, keď je celý park prikrytý bielou perinou. Sad Janka Kráľa je ten park, ktorého som na mojich stránkach uverejnila už veľa fotografií.  Kto si chce nájsť viac informácií o tomto bratislavskom parku, ten si ich na internete nájde. Ja chcem dnes pridať niekoľko ďalších  fotografií z tohto najstaršieho verejného parku v strednej Európe.

4 komentáre:

 1. Sad Janka Kráľa je stále peknou zelenou oázou Bratislavy. Kedysi veľmi dávno tu bolo krásne rozárium a cez víkend tu zvykla hrávať posádková hudba (detto aj v Medickej záhrade. Bývalo to miesto rodinných vychádzok spojených s návštevou už neexistujúceho lunaparku.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Daniela: Tvojím komentárom si mi pripomenula moju úplne prvú návštevu tohto parku. Bola som štvrtáčka na strednej a išli sme tam s mojím vtedajším frajerom (a následne aj manželom) na rande. Práve to rozárium mi zostalo v pamäti, hoci si to celé pamätám len matne. Ruže boli vysadené do kruhu a išlo sa k nim po jednom, či dvoch schodíkoch nižšie? A ešte sa mi zdá, že tam bola aj nejaká voda, jazierko, alebo čo to bolo. Mohla by si mi to pripomenúť? Pravdepodobne ti zostala podoba spred rekonštrukcie parku v pamäti lepšie, než mne.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ein schöner Park was du hier zeigst. Der Brunnen ist toll gestaltet..

  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super, tak už by to mělo fungovat. Ráno se mi v okénku "Vybrat profil" totiž ukázaly jen ty první možnosti, chyběly tam ty poslední dvě a právě na té předposlední jsem přihlášená.

  OdpovedaťOdstrániť