nedeľa 19. júna 2011

Môj cestovateľský sen

Kúzelné Provensálsko

Hovorí sa mu tiež aj  hlavné mesto vôní. Je to krajina levandule, vínnej révy a olivovníkov, krajina kamenných dediniek. Píšem o Provensálsku, o mieste na tejto zemeguli, kde som ešte nikdy nebola. Nebola, ale veľmi túžim  ísť. Už dávno ma  uchvátili fotografie tohto kraja na internete. Čas, kedy tam kvitnú lány fialovej levandule je asi najvhodnejší na vycestovanie. Tohto roku sa mi to už určite nesplní, no budem robiť všetko pre to, aby som sa tam o rok dostala a videla tú krásu na vlastné oči. Samozrejme, nelákajú ma len levaduľové lány, ale aj všetko ostatné, čo tento krásny kraj medzi Azúrovým pobrežím a vrcholkami hôr ponúka.

V uplynulom týždni som si aspoň trošilinku pripomenula Provensálsko pri návšteve rakúskeho Badenu a jeho rozária, v ktorom okrem stoviek ruží kvitla práve aj levanduľa.


7 komentárov:

 1. Lavendel so viele schön an zu sehen

  *begeistert bin mit Biene auf dem Lavendel*
  Wünsche dir einen schönen Sonntag!
  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danielo, pro me je Provance hlavne mistem s neuveritelnym mnozstvym vlcich maku (vzdy si na to vzpomenu, kdyz vidim obrazy od Moneta), divoke prirody a azuroveho more. Ale levandule je tam samozdrejme taky a ja ti moc preji at se ti tento sen splni!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Katerina: Keďže mám rada aj vlčie maky (a obrazy s nimi tiež), to bude pre mňa len bonus naviac :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja kdyz vidim ty krasne rozkvetle ruze a levanduli tak si rikam uz aby bylo jaro.Ta cast francie musi byt opravdu hezka kdyz vsecno krasne kvete.Doufam ze se tam opravdu pristi rok dostanes.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Ella: Ďakujem ti, že mi želáš, aby som sa o rok do Provensálska dostala.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. i já se Danielko přidávám s přáním,aby se ti tvůj sen splnil a ty jsi mohla vidět všechnu tu vonavou krásu v Provanci-tam to totiž ouplně všude krásně voní- na vlastní oči.Trochu jsem se u tebe "porozhlédla",ještě z daleka nejsem u konce,máš dar vše hezky popsat což ti závidím,já denně bojuji v práci,když sepisuji hlášení,občas mám pocit,že to nemá hlavu ani patu.-( Musím se přiznat,že já komentuji málo,ale ráda se na oblíbené blogy vracím a jejich prohlížením si odpočinu a vyčistím hlavu.hezký víkend...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Jana Lavender: Ďakujem Jani za návštevu aj za povzbudivé slová. S tým mojím písaním to až tak slávne nie je, chodím na viacero blogov, kde obdivujem to, ako dokážu niektoré blogerky krásne písať. Ale keďže som tento blog zamerala viac na fotografiu ako na slovo, tak si z toho veľa nerobím. Za tvoj komentár som o to viac vďačnejšia, že tak obvykle nerobíš. Pekný víkend aj tebe!

  OdpovedaťOdstrániť