utorok 21. júna 2011

Vitaj leto!

Dnes niečo po sedemnástej hodine nastane letný slnovrat. Takže tu už máme leto aj v kalendári. Čaká nás obdobie oddychu, letných radovánok pri vode, v prírode, začneme postupne zberať úrodu ovocia a zeleniny, príde pomaly žatva. Ja sa najviac teším na melóny, ktorých sa budem snažiť zjesť čo najviac. Do dnešného príspevku som našla zopár letných fotografií z môjho fotoarchívu.7 komentárov:

 1. No nejako to leto pretrpím:-)Melóny mám tiež veľmi rada, červené aj žlté. Keď som bola na služobke v Ašchabáde, tak tam som jedla biele melóny, ktoré boli neskutočne sladké a dokonca ich aj sušili. A tá marhuľa na záver, mňam. Odkedy našim vyschla marhuľa, odvtedy som dobré marhule nejedla:-(

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Daniela: Aj ja milujem melóny všetkých druhov. Tie biele som jedla v Turecku aj v Tunise, ale aj u nás ich je už dostať kúpiť. Lenže ich chuť nie je nikdy taká, aká by mala byť. Nie nadarmo sa hovorí, že by sme mali jesť to ovocie, ktoré sa urodí v našom okolí, tam, kde žijeme. Na marhule sa tento rok chystám do Kittsee.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Také biele melóny som tu nevidela. Neboli guľaté, ale také šišaté, ale šupku mali ako červené a boli neskutočne sladké. A vieš, že Petržalka stojí (teda niektoré časti) na bývalých marhuľových sadoch?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Daniela: Veru viem :-) Keď prišiel ku nám na prvú návštevu jeden môj príbuzný (brat mojej babky), tak s údivom skonštatoval, že náš dom stojí presne na miestach, kde mal predtým záhradu a v nej množstvo marhúľ.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielko,
  krasne fotky plne leta. Parada, hned bych nekam vyrazila :o) A melouny miluji taky, mam nejradsi ty medove jako lodicku ze sunkou, hm. Krasny prvni letni den, Katerina

  P.S.: Technika jeste porad zlobi, ale jak mile bude vse ok, tak poslu mailika.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Hurá... aj my sa t e š í m e na leto, ktoré k nám zavíta už o malú chvíľočku. Tešíme sa aj na melóny, ale iba červené a žlté. Na jar sme sa potešili krásne zakvitnutej marhuli, radosť nám však pokazil mráz, ktorý marhuľku poškodil. Najviac sa však tešíme na zmrzlinu, bez nej si leto ani nevieme predstaviť.
  Ľubica s vnučkami

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Katerina: Aj ja by som rada niekde vyrazila, ale zostane aj toto leto iba pri chcení :-( Tebe želám, aby si si zbytok dnešného prvého letného dňa a aj celé leto užila v pohode.
  P.S. Som trpezlivá, nemáš sa kam ponáhľať :-)

  @ľubica s vnučkami: No to ste ma prekvapili, že ste mi ako skupinka napísali komentár :-) Škoda vašej marhuľky. Neprídete aj vy na marhule do Kittsee? :-)

  OdpovedaťOdstrániť