nedeľa 3. apríla 2011

Ľudia si ju obľúbili

Pýtate sa koho? No predsa Euroveu. Nové nákupné centrum s dunajskou promenádou. O nakupovaní teraz nebudem písať, lebo do priestorov nákupného centra chodievam len málokedy. Ale na nábrežie Dunaja zájdem častejšie. 

Nemám to ďaleko z domu. Autobusom len dve zastávky, peši to mám po moste Apollo možno tak na pol hodiny, ale na bicykli som tam asi za tretinu tohto času. Aj včera som bola. Môj prvotný cieľ bicyklovania bol úplne iný. Chcela som ísť do Bergu  a odtiaľ cez Kittsee, kde som chcela pozrieť marhuľové sady, zase domov. No po tom, čo som v Sade Janka Kráľa objavila magnólie, dosť som sa tam zdržala a tak som teda plán zmenila. Po Starom moste som prešla na druhú stranu Dunaja. A to bol už len kúsok od spomínanej Eurovei. Nečakala som, že tam bude toľko národa. Pred týždňom oslavovali prvé narodeniny. Predpokladám, že tam toľko ľudí vtedy nebolo, keďže nebolo také pekné počasie, aké bolo včera.


2 komentáre:

  1. U vás to ani nevypadá na jaro, spíš už zrovna na léto! Moc se mi líbí ta prostřední fotka - jak se ti dva mladí vedou :). Nábřeží Dunaje mám moc ráda, když jsem v Bratislavě, vždycky tam chvilku na lavičce posedím a koukám na vodu.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. @babi Maňasová: Ak si v Bratislave nebola viac ako rok, tak na nábreží medzi Starým a Novým mostom už veľa na vodu nenakukáš. Kvôli povodniam bol postavený nový múr, ktorý je oveľa vyšší, ako bol ten pôvodný. Takže na vodu sa dá teraz pozerať len na jednom veľmi krátkom úseku, kde sa dajú dať v prípade potreby mobilné zábrany proti vode. Toto miesto - Eurovea - je medzi Starým mostom a mostom Apollo. Včera to tam naozaj vyzeralo ako v lete.

    OdpovedaťOdstrániť