štvrtok 21. apríla 2011

Pred veľkonočnými sviatkami

Tak som sa včera predsa len vybrala trošku bicyklovať. Keďže bolo krásne počasie, zaumienila som si, že sa pôjdem znovu pokúsiť odfotiť to, čo sa mi na prvý raz nepodarilo. Vtedy som vám nechcela prezradiť o  čo išlo, ale teraz to už prezradím. Boli to bociany v Rusovciach. 

Najprv som na internete hľadala informáciu, kde je k môjmu bydlisku najbližšie bocianie hniezdo. Dozvedela som sa, že by to malo byť práve to rusovecké. Viem, že bolo kedysi aj v Čunove, ktoré je ešte o kúsok ďalej, ale podľa webovej stránky je to hniezdo už neobsadené. Keď som ho na druhý pokus v Rusovciach našla, nebolo práve vhodné počasie na fotenie. Škoda, lebo som videla krásne bocianie divadlo. Strávila som tam vtedy asi pol hodiny a za ten čas som videla bociany v rôznych pozíciách. 

Takéto šťastie som už včera nemala. Budúca bociania mama sedela na vajciach a jej partner sa pri nej chvíľočku upravoval, poškrabkával sa na tele a potom si to zrazu rozmyslel a odletel. Urobil to práve vo chvíli, keď som svoju pozornosť obrátila k môjmu spoločníkovi, ktorý mi robil garde pri tejto cyklistike. On zrazu na mňa skríkol, že teraz! odlieta. No ja som ho stihla už len rozmazane zvečniť a viac ho nebolo.

Rozhodla som sa, že bocianiemu hniezdu dám teraz na istý čas pokoj. Počkám si, až budú v hniezde mladé a potom sa tam vyberiem znova.


Keďže nám už zajtra začínajú veľkonočné sviatky, prajem vám všetkým
veselú Veľkú noc! 

6 komentárov:

 1. Chvilku jsem zaváhala na slovem bocian. Už slovenštinu zapomínám. Dříve jsme měli polovinu zpráv slovensky, i slovenské inscenace a filmy nadabované slovensky a nepřišlo nám to divné, dnes tu libzvučnou řeč slyším málokdy. A dokonce se mi i špatně čte. Velká škoda.
  P.S. Moc krásné fotky máš, ale to je u Tebe normální. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Mi-lada: Čápi to jsou Miládka :-) Mne čeština problémy vôbec nerobí, ja som zvykla čítavať aj knihy v češtine. No včera som počula v telke slovo posléze a chvíľu som rozmýšľala, čo presne to slovo znamená. Takže pomaly bude aj mne čeština menej zrozumiteľná. Je to určite tým, že ju počúvam menej. Ak sa ti slovenčina špatne čte, nemám ti teda písať? :-o

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Taky začínám před výjezdem za fotkami, napřed pátrat na internetu. Máme v okolí spoustu míst, o kterých jsem si myslela, že je znám a že jsou nezajímavá a přitom je skoro všude něco pěkného, jen o tom vědět! :-) Čápi na tvé fotce mají velikánské hnízdo, už se těším až nám po čase vyfotíš malá čápátka. A teď jsem si vzpomněla na tu labuť na vajíčkách, už je to pár dní, nevyvedla už labuťátka??!!
  Taky ti přeji krásné Velikonoce, Jarka.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Jarka: Ďakujem za komentár. Práve sa chystám na výpravu za inými bocianmi. Drž palce, aby mi to dnes vyšlo. Zatiaľ sa pozri na fotky môjho mesta, ktoré sú Na krásnom modrom Dunaji. Ahoj.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. To hnízdo je obrovské! Jsem zvědavá, jestli se ti podaří vyfotit malé bocianiky.:). A ještě k té slovenštině - patřím ke staré generaci, slovenština je pro mě skoro jako mateřský jazyk. Nevadí mi číst knihy ve slovenštině a doma poslouchám zásadně slovenskou stanici Jemné melodie.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @babi Maňasová: Dnes som zase zopár bocianich hniezd videla, bola som na cyklistike v Rakúsku. Väčšinou už všade sedia na vajciach, takže žiadne zaujímavé divadlo sa nedeje. No som taká unavená, že fotky budem vyberať až zajtra. A čo sa týka tvojej poslednej vety, si jedna z prvých, ktorí niečo také vyslovili. Ďakujem!

  OdpovedaťOdstrániť