streda 27. apríla 2011

Po rokoch v zoologickej záhrade

Môj čas neskutočne rýchlo letí. Budú to už dva týždne, čo som možno po pätnástich rokoch navštívila našu mestskú zoologickú záhradu. Návšteva ZOO je viac programom pre rodičov s deťmi, ale aj pre dospeláka je to niekedy zaujímavá “podívaná”.

O našej ZOO sa na internete píše toto:

Zoologická záhrada v Bratislave je sprístupnená verejnosti od roku 1960. V súčasnosti sa rozprestiera na ploche 96 ha. V jej areáli našlo svoj domov viac ako 600 cicavcov, 300 vtákov, takmer 100 plazov a 10 bezstavovcov. Súčasťou areálu je listnatý les,, lúky a potok, ktorý preteká dolnou časťou ZOO. Bratislavská ZOO sa špecializuje na chov cudzokrajných zvierat.


Ja som ju neprešla celú, pretože som už v ten deň mala za sebou prehliadku botanickej záhrady a moje telo už cítilo únavu. To, čo som videla, je možné vidieť v priloženom fotoalbume. Niektoré fotografie sú podarené menej, pretože sa dosť zle fotilo cez rôzne drôtené, kovové a sklené ohrady.3 komentáre:

 1. Liebe Daniela,
  ...so geht es mir auch immer im Zoo! Leider kann man die Tiere selten ohne Gitter oder Glasscheibe fotografieren. Aber trotzdem wird die Unterbringung der Tiere gerade bei uns in Hannover immer besser und somit auch die Präsentation für die Besucher!
  Ganz lieben Gruß
  Lilo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Bratislavská ZOO, je docela mladá, ale zvířátek má spoustu! Já mám odjakživa zoologické zahrady moc ráda, mohla bych je navštěvovat každý týden a určitě by mě to neomrzelo. Píšeš, že jsi byla i v botance a tam je taky pořád co obdivovat. Tos měla moc prima den. Měj se, Jarka.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V ZOO v Bratislavě jsem nikdy nebyla, ale jak to tak popisuješ a i podle fotek, to musí být moc prima zážitek.

  OdpovedaťOdstrániť