pondelok 4. júna 2012

Stromy v rusovskom parku


Sú svedkovia histórie niekoľkých desaťročí až storočí. Videli a počuli toho už veľa. Niektoré majú konáre pokrivené, iné už potrebovali zásah "lekára". Mnohé sú obrastené brečtanom. Lístie v ich korunách raz ticho šumí, inokedy v nich sviští vietor. Nikomu nič nehovoria, len ticho sledujú, čo sa deje okolo nich. Sledujú tých, čo prišli na prechádzku so svojimi psami, pozorujú milenecké páry schádzajúce sa na lavičkách pod ich korunami, vidia, ako pod nimi šantia deti. Niekedy sa pri nich zastaví nejaká cyklistka a opája sa pohľadom do ich korún. Tak to bolo aj v sobotu podvečer.A na záver k fotkám prírody ešte skladba, ktorú som objavila dnes na blogu Jurnal de gradina. Navštevujem ho nielen pre krásne fotky z Danielinej záhrady, ale aj kvôli fotografiám z Grécka, no v neposlednom rade aj kvôli hudbe, ktorú na svojom blogu veľmi často obmieňa. Už som tam objavila veľa pekných hudobných vecí. Blogerka Daniela pochádza z Rumunska, žije v Grécku a v jej krvi koluje po mame aj slovenská krv.

Tu je skladba, ktorú som dnes počula prvý raz na jej blogu:

11 komentárov:

 1. Piękny park. Stare drzewa, świadkowie historii są bardzo ładne, słońce bawi się w ich koronach. Świetne zdjęcia.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rada sa pri cyklistike zastavím na pekných miestach. Takým je aj tento park.

   Odstrániť
 2. Ve stromech se nevyznám, ale když jsem se podívala na první dva snímky, okamžitě mi napadlo, že je to platan, ale s největší pravděpodobností se pletu. ;-) Co ale poznám s jistotou, jsou prosluněné větve borovice, ty se mi asi líbí úplně nejvíc. Právě mi skončila příjemná melodie, a tak ti přeji, příjemný úterní večer. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani ja sa veľmi nevyznám, ale tie prvé dve fotky je naisto platan, takže sa nepletieš. Platanov je v tom parku veľa. Poznám aj tú borovicu, no pri ostatných stromoch by som už veľmi tápala.

   Odstrániť
 3. To jsou nádherné stromy, Danielo! Taky ráda fotím stromy v parcích, poslední dobou jsme navštívili několik zámků, takže jsem se trochu vyřádila. Fotky máš skvělé a líbí se mi i skladba z blogu tvé jmenovkyně.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tie stromy nie sú ničím výnimočné, takých stromov je v tom parku veľa a samozrejme aj v iných, no mňa v tej chvíli uchvátili hlavne svetlá a farby. Lenže fotografia nikdy nedá taký dojem ako skutočnosť.

   Odstrániť
 4. zhoda nahod , ja som dnes pozerala na fotky na blogy a tam ma zaujali jej fotografie a vieš čo som prvé rozklikala ...stromy :-)
  páčia si mi , to miesto je pekné ...iste tam rada chodíš
  pekný večer

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslela si tým blog tej mojej menovkyne? O rusovskom parku som na mojom blogu písala už viackrát, stačí, keď si dáš do vyhľadávača na mojom blogu Rusovce, mali by sa ti ukázať. Prajem pekný deň!

   Odstrániť
 5. Pekný deň Danka,
  nie myslela som blogy iných fotografov ...tvoje pekné príspevky poznám rada sa k článkom a fotkám vraciam...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Škoda, že neviem na ktoré fotoblogy chodíš, lebo ich nikde nemáš napísané. Aj ja si rada pozriem pekné fotky. Dokonca ani môj blog som na tvojej stránke nenašla :-( Ja sa pripravujem na nový blog, tam znovu zverením blogy, ktoré sa mi páčia. Na tomto to už mám tak prepchaté, že som tú informáciu vymazala.

   Odstrániť
 6. I like the photos of the tree limbs.

  Páči sa mi fotky z konárov stromov.

  OdpovedaťOdstrániť