štvrtok 21. júna 2012

Letný slnovrat 2012 práve začal: 1:09

Keď sa pozriete o kúsok vyššie, tak uvidíte čas 01:09 stredoeurópskeho letného času. Toto je práve moment, kedy nastalo leto roku 2012. Čaká nás najdlhší deň v roku a po ňom sa dni začnú zase skracovať a noci predlžovať. Na našej severnej pologuli prichádza najteplejšia časť roka, hoci už teraz máme niekoľko tropických dní za sebou.  Leto je spojené s  dovolenkami a tie zase s cestovaním, vodou, kúpaním.
11 komentárov:

 1. Mamy lato, oby piękne, wakacyjne, a nie deszczowe. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. U nás začalo leto velikánskou búrkou. Trošku sa oproti predošlým dňoch ochladilo. Momentálne je 21 °C.

   Odstrániť
 2. Pekný letný dník, to ochladenie sa zišlo, bolo veľmi horúco . Búrka zavítala aj k nám , do práce som prišla po kolená mokrá...
  Poďme sa tešiť z toho , že je leto a krásne vonku ...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dýcha sa oveľa lepšie, pomáha tomu aj vietor, ktorý u nás fúka.

   Odstrániť
 3. Ty dlouhé dny, jsou moc fajn a máme je vlastně ještě prodloužené o letní čas, takže je ještě po deváté hodině večer, bílý den. Když si uvědomím, že v zimě, už je v pět odpoledne skoro tma, je to rozdíl, jako hrom. :-) Taky u nás v noci bouřilo a pršelo a teď je venku i doma, o mnoho příjemněji. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. U vás je o niečo dlhšie svetlo, lebo ste o trošku ďalej na západ. Mám aj pre tieto dlhšie dni leto rada.

   Odstrániť
 4. Ahoj Mimi, ja sa z tej nočnej búrky teším! Moja čivava už pomenej... a letný slnovrat má pre mňa špeci mágiu. :) milujem tento čas.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pri tej nočnej búrke sa tvoj psík musel veľmi báť, pretože hromy blesky križovali oblohy, k tomu ten vetrisko. No dúfam, že ste to obaja, či vlastne všetci traja :-) ustáli.

   Odstrániť
 5. Good photo's Daniele

  Wish you a nice day.

  Joop

  OdpovedaťOdstrániť