streda 6. júna 2012

Obloha vo vode

Hoci už od soboty, kedy som sa bola po dlhom čase znovu bicyklovať, uplynulo niekoľko dní a ja mám množstvo nových fotografií, ešte sa vrátim k tým zo soboty.  Stromy, na ktoré vrhalo slnko  zvláštne teplé svetlo ste už videli. Od nich sme sa presunuli v parku ďalej. Zastali sme na moste nad ramenom, ktoré tečie okrajom parku. A tam sa mi naskytli krásne obrazy. Modrá obloha a zelené koruny stromov sa odrážali v pokojnej vode rusovského ramena. Musím ale podotknúť to isté, čo som odpísala aj v komentároch na predošlý príspevok, že fotografia nikdy nesprostredkuje to, čo človek zažíva v skutočnosti, keď je obklopený takou krásnou prírodou.
Aby neboli moje príspevky len o stromoch, tak ešte pár malých zvieratiek, ktoré som odfotila počas môjho posledného bicyklovania.Zaujímalo by ma, či aj vy, ostatní blogeri na blogspote máte problémy s vkladaním fotografií. Mne sa ich málokedy podarí vložiť na prvý raz. 


9 komentárov:

 1. První dva snímky, se mi nezobrazily, ale hned ten třetí, který už vidím, je tak náhherný, že na něm můžu oči nechat. Připadá mi, jak plátno, starých mistrů malířů, je úžasný. :-)) A hmyzíci na závěr, jsou taky parádní. ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ďakujem za upozornenie. Vedela som o tom, lebo pri vkladaní fotografií sa mi to nedarilo ani na prvý, ani na druhý pokus. Na blogu sa fotky neukázali, no v albume picasa, ktorý je k tomuto blogu, boli všetky už niekoľkokrát. Pri vymazávaní tých zbytočných som omylom zmazala aj dve fotky, ktoré som vymazať nemala. Ak ich totiž v albume picasa vymažem, nie je ich na blogu vidieť. Neviem, ako to máte vy, ale v bloggeri je to takto.
   Link na album je tu: https://picasaweb.google.com/104645994859709007626/MIMIAJEJSVET04

   Odstrániť
 2. Shodně s Jarkou - také se mi nezobrazily první dva obrázky... Tedy při prvním zobrazení, když jsem později aktualizovala, už tam byly. :) Také se mi občas stane, že se nechtějí obrázky nahrát - akorát jsem si myslela, že je to problém připojení k internetu, tak nevím.

  Jsou to krásné fotky. A máte pravdu - koukat na ty fotky není totéž jako tam být, ale i tak děkuji za zprostředkování krásného podvečera. :) Jo a fotka vřetenušky je parádní!

  Přeji pěkný den, L. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lenka, ďakujem za návštevu. Medzitým som tie fotografie vložila znovu. Zaujímavé ale je, že ja som ich na blogu videla všetky. Mám ten problém často, ja si zase myslím, že je to asi tým, že už mám tých fotografií na blogu veľa. Aj to je jeden z dôvodov, prečo chcem s týmto blogom prestať. Pekný deň!

   Odstrániť
 3. Jéé... ale to by byla škoda. Na který blog chcete pak jít? Kdyžtak to sem alespoň napište, abych věděla. ;))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Lenka, keď sa rozhliadneš (tykajme si) na mojom blogu, tak na pravej strane je rubrika: ČÍTAJTE MA AJ TU. Blogov mám dosť :-))) ale ja by som najradšej pokračovala tu na blogspote, pod novým názvom, lebo mám pocit, že Mimi s jej profilom je už dávno neaktuálna :-) Určite to tu dám vedieť, keď skončím. Možno to ani nebude trvať dlho.

   Odstrániť
 4. Las równie pięknie wygląda u góry, jak i jego odbicie w wodzie. Robaczki są bardzo ładne. Ja nie mam problemu z umieszczaniem zdjęć na blogu. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Giga, ďakujem, že si reagovala na moju otázku o fotografiách. Ja som skúšala vkladať aj po jednej, aj naraz celý súbor fotografií do jedného článku, no len málokedy sa mi fotky načítajú na blog na prvý raz. Ak vkladanie opakujem, už nemôžem vyberať fotografie z počítača, ale z albumu picasa, kam sa načítajú vždy hneď.

   Odstrániť
 5. It looks like you had a very beautiful bike ride. I've never seen an insect with red spots before.

  Vyzerá to, akoby ste mal veľmi krásnu bicykli. Nikdy som nevidel hmyz s červenými škvrnami skôr.

  OdpovedaťOdstrániť