piatok 22. júna 2012

Blížim sa k záveru

Bolo to niekedy v júni 2007, keď som si zaregistrovala tento blog. Keďže som si s bloggerom nevedela rady, založila som si potom svoju stránku Zrkadlenie na windows live.  Môj prvý príspevok na tomto blogu je datovaný až dňom 3. januára 2009, no ani toto nebol naozajstný rozbeh tohto blogu, pretože v roku 2009 som pridala dokopy len TRI príspevky. V roku 2010 sme boli na windows live upozornení, že blogovanie u nich končí a že sa budeme sťahovať. Takže až vtedy som sa znovu vrátila na blogspot a nejaký čas som pridávala príspevky súbežne na oboch blogoch.  Mimi sa tak naozaj rozbehla až v apríli 2010, kedy prvý raz pridala za mesiac až 15 príspevkov. Od toho času to bolo niekedy menej, inokedy viac, ale moje štatistiky hovoria, že k dnešnému dňu sa počet príspevkov blíži k päťstovke. Keďže je tento blog venovaný hlavne fotografii, jeho obsah je už natoľko veľký, že zapĺňa svojimi fotkami štyri fotoalbumy Picasa.  

Na začiatku som sa tu nazvala Mimi Tulipánová, pretože to bolo krátko po tom, čo som prečítala román Susanny Kubelkovej Druhá jar Mimi Tulipánovej, ktorého obsah sa mi páčil. Keďže odvtedy ubehol nejaký čas, začala som uvažovať o tom, že Mimi začína byť pre mňa neaktuálna. Pôvodne som ukončenie tohto blogu uvažovala ku dňu mojich najbližších narodenín, no urobím tak o niečo skôr. Rozhodla som sa, že tento blog ukončím päťstým príspevkom.

Čo hovoria štatistiky tejto stránky? Tu je graf návštevnosti, ktorého vrchol tvorí máj 2012, kedy bola stránka zobrazená 8 369 krát. 
História všetkých zobrazení stránok k tomuto momentu je: 89 784

Najviac čítaným článkom bol príspevok Jar z 12.4.2010, ktorý bol prečítaný 737 krát

Odkazujúce lokality - najčastejšia stránka, z ktorej ste chodili na tento blog, bola google, z ktorej bolo na Mimi a jej svet  až 23 968 kliknutí. Druhou v poradí je blog Ostrovanka bloguje, z ktorého ste ku mne prišli až 14 764 krát. U týchto kliknutí musím znovu poznamenať (už som to v niektorom článku tohto blogu spomínala), že z tých kliknutí neprišiel jedinký komentár nielen od majiteľky blogu, ale ani  od nikoho, kto ku mne odtiaľ prišiel, takže vôbec netuším, kto sú tí ľudia, čo mi chodili na blog a hlavne prečo sem chodili. To mi zostane navždy záhadou. Až na ďalších miestach sa umiestnili blogy, s majiteľkami ktorých som vo virtuálnom kontakte a sú to blogy:

- tadyatam  (dnes už na inom portáli)

- tichaposta

- babiblog

Najhľadanejším slovom bolo slovo jar, ktoré ste u mňa našli 431 krát. Za ním to bola jarná rovnodennosť a tretie miesto zaujalo slovné spojenie  bazový sirup. Až štvrtý v poradí bol názov môjho blogu Mimi a jej svet. 

No a na záver ešte prehľad návštevnosti podľa krajín:Toto nie je posledný príspevok tohto blogu, k päťstovke mi ešte zostáva nejaké číslo. No som k nemu viac ako na dosah.14 komentárov:

 1. Ahojky Danielo, procpak chces ukoncit tento blog? Rada sem chodim i kdyz ne pokazde komentuji. Libi se mi tve fotky a i ty male reportaze z Bratislavi a okoli. Mam pocit, ze skrze tvuj blog toto mesto lepe znam. Dle me by to byla obrovska skoda... Mej hezky den, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, som rada a viem, že sem chodievaš, lebo švajčiarsky biely kríž v červenom poli si okamžite všimnem :-) Ďakujem! Ešte stále nie som rozhodnutá, či si založím úplne nový blog alebo budem teraz pokračovať tu:
   http://tunisanka.wordpress.com/
   Ak ti budú chýbať fotografie Bratislavy, tak si ich môžeš pozerať na inom mojom blogu, kde síce nenájdeš texty, ale je venovaný iba fotografiám z Bratislavy (nakoniec, veď ty o ňom vieš, keďže si jeho facebookovou fanynkou):
   http://nakrasnommodromdunaji.wordpress.com/
   Ak sa nový blog rozhodnem založiť, dám to na známosť.

   Odstrániť
 2. Joooooj joooj, Danka, tak aj keď zavrieš tento blog, určite verím, že ostaneš online vo virtuálno svete!!! Akurát som si to tu u Teba oblubila!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď ako píšem v odpovedi na Katkin komentár, mám ďalšie blogy, kvôli ktorým zostanem určite online. A mám tu ešte Potulky svetom, ktoré úplne zanedbávam a ešte aj cykloblog. Keby som chcela len tieto pravidelne napĺňať, tak mám čo robiť :-) Teší ma, že si sem začala chodiť, ďakujem a pozývam aj na tie ostatné.

   Odstrániť
 3. To byla zajímavá statistika a máš úžasnou návštěvnost, asi by byla opravdu škoda, tento blog zrušit. Uklidňuje mě ale vědomí, že nám nechceš utéct úplně a že si tě můžame vyhledat na blozích už existujících, nebo že nám dáš případně vědět, kam jsi se svým psaním přemístila. ;-))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tú štatistiku máme na blogspote k dispozícii stále. Nič si tam nenastavujeme my, je to nastavené od poskytovateľa stránky. Vy na blog.cz také niečo nemáte? Kým sa rozhýbem s nejakým novým blogom, tak sa popozeraj po tých ostatných.

   Odstrániť
 4. Danielo i kdyz se rozhodnes pro novy zacatek tak nam hlavne dej vedet kde t najdeme.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Odpovedám stále to isté. Aj keby som nový blog nezaložila, mám ešte niekoľko ďalších, ktorým sa môžem venovať. Ktoré sú to, som už písala v komentároch vyššie a niektoré sú uvedené aj v rubrike: Čítajte ma aj tu.

   Odstrániť
 5. Danielko, překvapuje mě, že chceš blog zrušit, teď když jsem poznala nového člověka a hned bude "fuč" ? Není to škoda ? Já na statistiky nedám, mě blog dělá radost a pokud někomu dalšímu, tak jen dobře, to je smysl (tedy můj) a pokud mám pár dobrých přátel, jsem za ně vděčná a snažím se s nimi být v kontaktu. Tak až budeš mít nový blog, či jiné webovky, určitě mi písni. Papa - Natty.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tento blog neruším, len v ňom už nemienim ďalej pokračovať. Všetko ostatné som už napísala v komentároch vyššie. Ja verím, že naše vzájomné virtuálne návštevy budú pokračovať aj naďalej.

   Odstrániť
 6. Ale ano, něco tam máme. Počítá nám to komentáře a dělá žebříčky nejčtenějších článků. Jsem ale takový konzervativec, že vůbec neuvažuji o tom, že bych začínala někde jinde, byť by nabízeli modré z nebe. :-)))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pokračovala by si aj inde, keby si musela a teda keby si hlavne chcela. Môj blog Zrkadlenie, ako to píšem v texte, sa už tiež sťahoval. Našťastie to bolo veľmi jednoduché sťahovanie, zabezpečili nám všetko tak, že stačilo urobiť jeden klik. Len horšie už bolo potom pokračovať na novej stránke, s ktorou som nevedela vôbec pracovať. Ani dnes ju ešte neovládam natoľko, ako ovládam tu na blogspote a to nemôžem povedať, že by som tu bola nejaký macher. Stále sa niečo nové učím. Ale je to aj tým, že sa tu aj stále niečo mení. Štatistiky si pozerám rada a je to dôvod na zamyslenie sa. Zamýšľam sa často nad opakovanými tými istými návštevami, ktoré tu po sebe nikdy nezanechajú ani stopu. A na druhej strane zase viem, kto sem príde raz za čas len na posledný článok, aby napísal nejaký "povinný" komentár :-)

   Odstrániť
 7. Good-bye to your blog. I look forward to seeing your other blogs. I enjoyed the perspective you gave from Bratislava. It was like taking a trip half way around the world every few days.

  Dovidenia na svoj blog. Teším sa až uvidím vaše ďalšie blogy. Páčilo sa mi pohľad si dal z Bratislavy. Bolo to ako výlet na pol cesty po celom svete každých pár dní.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Blog that is dedicated solely to photos of Bratislava is here:
   http://nakrasnommodromdunaji.wordpress.com/

   Odstrániť