sobota 23. júna 2012

Zatočila som s O sudom

Zatoč s o sudom - aj takýto vtipný názov má jedno z výtvarných diel, ktoré sa momentálne prezentuje na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí. Tridsať slovenských aj českých umelcov sa spolu s istou novootvorenou reštauráciou rozhodlo, že vytvoria práve na barikových sudoch od vína umelecké diela. Tieto budú ešte ďalšie štyri dni vystavené priamo na spomínanom  námestí a potom sa presťahujú do Galérie SPP, kde sa neskôr uskutoční ich dražba, výťažok z ktorej by mal ísť na konto handikapovaných umelcov.

Ďalším vtipným a pre tohto sochára príznačným dielkom je napríklad sud s hriešnymi myšlienkami Ondreja Zimku ml., Bakchantka Renáty Sládekovej, či priam vyšperkovaný sud Rasťa Trizmu. Spadnutý snehuliak do suda s pivom od Martiny Matúšovej Zimanovej pôsobí na prvý pohľad ako veľkonočná kraslica a do očí vám udrie tiež van Goghom inšpirovaný sud Igiho Brezu. Nebudem tu vymenovávať všetky sudy, pozrite si priloženú galériu. 


4 komentáre:

 1. Moc se mi libi jak jsou sudy hezky a vtipne namalovane.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Lovely colored streetpictures....i like this Daniele.

  Hugs from Holland, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 3. LOL! The next to last keg is hysterical!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Sinful thoughts - I was given a collage this artist, because I know him personally and have the same birthday (not year).

   Odstrániť