pondelok 6. februára 2012

Mrazivá zima na Devíne

Januárové teploty sa šplhali do plusových výšok, no zima sa prehupnutím do februára dostala do mínusových polôh. Mínusových natoľko, že v niektorých častiach Slovenska boli zaznamenané teploty, ktoré sa blížili k tridsiatim stupňom. Pri počutí tej správy som si uvedomila, že medzi bežnými letnými teplotami a touto zimnou je rozdiel 60 stupňov. To je už čo povedať.

Mrzne nielen u nás a v susedných krajinách, ale aj v celej Európe. Dnes som sa vybrala na vychádzku na Devín, pretože ma zaujímalo, či ešte nezamrzla rieka Morava. Zatiaľ nie je na nej súvislá vrstva ľadu, ale ľadové kryhy plávajú veľmi husto a vlievajú sa do Dunaja, ktorý našťastie priteká z rakúskej strany skoro bez ľadu. Až pod Bratislavou, v miestach vodného diela v Čunove, sa ľadové kryhy začali hromadiť, takže ich dnes musel rozrážať ľadoborec.

  
6 komentárov:

 1. I hope you're keeping out of the cold. I keep seeing people snowed in all over the world on the news. Beautiful photos.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som zdravá a musím napísať, že som dávno nebola nachladnutá. Dúfam, že to tak ešte dlho zostane. Aj ja som videla v televízii, že je veľká zima aj v takých krajinách, kde nezvykne byť. Predpovede počasia hovoria, že to potrvá ešte do konca februára.

   Odstrániť
 2. Okrem toho, že si sa z prechádzky vrátila s vyštípanými líčkami sa ti podarilo získať aj pekné zábery. Devín je rovnako krásny v zime aj v lete, len rieka Morava sa musí statočne potrápiť s ľadovými kryhami, aby nespôsobila problémy Dunaju.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Škoda, že som bola taká nedočkavá a vybrala som sa na Devín v tej veľkej zime. Dnes by mi svietilo aj slnko a je oveľa teplejšie. Je len mínus jeden.

   Odstrániť
 3. Nádherné fotky. A ten pes je krásnej.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som len v rýchlosti cvakla tú pani so psom, aby si ma nevšimla :-) Vieš, kam sa ten pes pozeral? Na sútoku Moravy a Dunaja sedel kŕdeľ kačíc a potápok. Možno by sa bol za nimi rád rozbehol:-)

   Odstrániť