piatok 3. februára 2012

Čiernobiely snem na Veľkom Draždiaku

Vedela som, že to príde. Toľko sme nariekali, že neprišla zima, až sme boli vypočutí a zima prišla. No taká treskúca, že zamrzlo všetko v okolí. Aj vodné plochy v našom meste. Zo Štrkovca som už príspevok priniesla, dnes to budú fotografie z petržalského Veľkého Draždiaka. Zastavila som sa tam včera,  keď som išla vybaviť nejaké záležitosti  a nakúpiť do Tesca. Vodné vtáctvo sa viditeľne sťahuje za ľuďmi, pretože vedia, že ich obyvatelia Petržalky hladných nenechajú.

 
Na podnet prvého komentára som sa rozhodla vložiť ešte jednu fotografiu, vlastne koláž fotografií, z ktorých je zrejmé, že plocha Veľkého Draždiaka je z väčšej časti zamrznutá.
15 komentárov:

 1. Ma prekvapilo, že Draždiak nie je zamrznutý, keď už týždeň riadne mrzne. Na našom minijazierku by sa už dalo šmýkať:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Danka, doplnila som článok o jednu fotokoláž. Mrkni tam ešte raz.

   Odstrániť
  2. ...mrkla som sa a je zamrznuté:-), ale asi ešte na korčuľovanie to nie je, že?

   Odstrániť
  3. Na niektorých miestach sa už dá: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2659424852104.2117842.1450401392&type=1

   Odstrániť
 2. A jak jeziorko całkiem zamarznie, to tylko na ludzi będą mogły liczyć. Bardzo ładne zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pri teplotách, ktoré sú vo dne aj v noci, nebude trvať dlho, kým jazero zamrzne úplne.

   Odstrániť
 3. Nadpis článku se ti Danielko, povedl. Je to opravdu černobílý sněm, tolik lysek pohromadě jsem ještě neviděla, u nás je jich mezi kačenkami jen pár. Jakpak to asi dopadlo s tou přimrznutou labutí, mám obavu, že už to má chuděra za sebou.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Jarka, s tými názvami príspevkov je to naozaj ťažké, hlavne vtedy, keď prispievame časlo. U mňa je len na tomto blogu 408 príspevkov a to nehovorím o ďalších blogoch. O labuti neviem viac nič, nemám sa od koho o nej dozvedieť. Nikto blízky mi v tých končinách nebýva a nenašla som nič, ani keď som googlila. Ja sa skôr prikláňam k myšlienke, že ju zachránili :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Danielo, krasne fortky. Jenom skoda, ze u vas chybi snih. U nas za poslednich par dnu napadlo dobrych 40 cm. A dnes dotoho sviti slunicko. Nadhera. Hezky den, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je pravda, Katka. Krajšie aj bezpečnejšie pre prírodu by bolo, keby bola zem prikrytá snehom. Ale hlásia sneženie už na zajtra. Uvidím, či z toho niečo bude. Na druhej strane som rada, keď je toto mesto bez snehu. Nebývam v takom krásnom idylickom prostredí ako ty. Tam musí byť teraz nádherne.

   Odstrániť
 6. Krasne fotke !!! Ani som si nemislela ze v Bratislave mate telko vodne vtaky. Ti si nezamrzla ih fotografovat ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dani, bolo veľmi chladno, ale nie až tak, aby som zamrzla :-) Horšie je to v takých zimách s baterkami vo fotoaparáte. Veľmi rýchlo sa vybijú.

   Odstrániť
 7. Tieto fotky mi pripomenuli časy mojich prechádzok popri jazere... už je to dávno...ďakujem za spomienku ...
  Vrátim sa ku snehu , ako to vyzeralo dnes v BA ,snežilo ?
  Pekný večer.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Za celý deň ani vločka, ani posledná kontrola von oknom pred pár sekundami žiaden sneh nezistila :-) Pekný neskorý večer aj tebe. Zdržala som sa prípravou článku na Potulkách svetom.

   Odstrániť
  2. Znovu hlásim, že aj napriek tomu, že mi tabuľka s počasím, ktorú mám na monitore počítača ukazuje, že v Bratislave sneží, skutočnosť je úplne iná. Nesneží.

   Odstrániť