streda 1. februára 2012

Štrkovecké divé kačice

Včera som už písala o primrznutej labuti  na Štrkoveckom jazere. Okrem nej tam bolo množstvo iných vodných vtákov. Divé kačice a lysky čierne sú už aj tam v hojnom počte. Medzi kačicami som tam uvidela také, aké som na petržalských vodách nevidela. Doteraz som fotila samčeka divej kačice so zelenou hlavou a krkom, tu boli nádherné tmavofialové. Aj pod krkom mali niektoré kačice biele perie. Samičky mali zase fialové pierka na krídlach. Asi to boli kačice z inej rodiny, než tie,ktoré chodím pozerať na petržalský Veľký draždiak, či Chorvátske rameno.13 komentárov:

 1. Ale nałapałaś aparatem sporo tego ptactwa wodnego :-). Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, veľa som nafotila. Asi by bolo dobré, keby som k jednotlivým fotografiám dopísala nejaký vtipný text.

   Odstrániť
 2. Ano, tolik nám důvěřují, tak na nás spoléhají, že přijdou, a čekají, že když jim bude zle, a to oni umí, poznat kdy to bude, že my jim hodíme kousek ze svého a pomůžeme přečkat těžkou dobu, kdy budou mít hlad a kdy budou strádat, vždy něco po taškách a kapsách nosím. Annapos

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pamätám si ešte na časy, keď som sa k labutiam nemohla priblížiť, útočili na človeka. Dnes, keď vidia niekoho s igelitkou, stačí, že ide niekto z nákupu z neďalekého obchodu, už si myslia, že dostanú stravu :-) Doma tiež suším starý chlieb a nosím ho zvieratám.

   Odstrániť
 3. U vás je spousta vodního ptactva, Danielo! Taky je ráda fotím i krmím, u nás na řece bývá poměrně dost divokých kačen a labutí.
  Fotky máš pěkné, ostré a kontrastní, moc se mi líbí.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vodného vtáctva je v okolí Bratislavy a aj priamo v meste neúrekom. Na vodných plochách v Petržalke je ho oveľa viac, ako na jazere, na ktorom som urobila tieto fotky. V zime sa sťahujú bližšie k ľuďom, v lete sú na dunajskej zdrži za mestom. Ďakujem za pochvalu.

   Odstrániť
 4. Moc hezké fotky se vám povedli. Hlavně ta třetí odspodu se mi moc líbí. Vůbec jsem netušila, že může být v této roční době na rybníku až tak živo.
  Labutí se ale taky trochu bojím:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Káčer bol práve v gymnastickej pozícii :-) Aj ja som sa kedysi labutí bála, ale už zmenili správanie voči ľuďom a prichádzajú k nim úplne blízko, vôbec nikoho neohrozujú. Iba v čase, keď majú mladé, sú nebezpečné. No už sa mi podarilo nafotiť zblízka aj labuť s maličkými v hniezde. Napr. tu:
   http://mimiajejsvet.blogspot.com/2011/05/nova-generacia-labuti.html

   Odstrániť
 5. Krasne fotky ,ten kacer baletak je nadherny a take se mi libi zrcadleni na prvni fotce .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem, či to ešte bude ľudí baviť, ale dnes som nafotila na inom jazere veľa fotografií. Aj jednu peknú kačicu som tam videla.

   Odstrániť
 6. Taky chodím v zimě krmit kačenky, nevyhazuji zbytky pečiva a když se nahromadí, nakrájím je na kostičky a vyrazíme k Jordánu. Ovšem takové kačenky, jaké jsi vyfotila ty, jsem u nás neviděla. Je to zvláštní. Buď se zkřížily s těmi bílými domácími, nebo je to nějaký nový druh. V každém případě, jim to moc sluší.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Robím to isté, suším chlieb, ktorý nezjeme. Nechce sa mi veriť, že sú tie tvory také hladné alebo sú také pažravé. Dnes chodili za ľuďmi až von z vody.

   Odstrániť
 7. Thanks for showing me Bratislava and for your friendship this year. I award you the Versatile Blogger Award. Cheers!

  OdpovedaťOdstrániť