streda 15. februára 2012

Biely hyacint na mojom okne

Túto zimu mi už jeden hyacint kvitol. Bol modro-fialovej zvláštnej farby, jeho kvet sa veľmi pekne nevyvinul. Ospravedlnila som mu to tým, že z jeho cibuľky vyrástlo niekoľko nových výhonkov, z ktorých budú raz nové kvety.  Pri jednom nákupe v neďalekom Lidli som neodolala a kúpila som si ďalší hyacint. Tento raz to bol biely. Práve mi kvitne. Mám aj ružový, ale ten som nechala o jednu noc dlhšie ako som mala  na balkóne a tak mu veľká zima uškodila. Puk sa prestal vyvíjať a zvädol. Keby sa mi bolo podarilo zachovať cibule všetkých hyacintov, ktoré som doteraz kúpila, už som mohla mať peknú farebnú zbierku. Prvý, ktorého fotografiu mám na blogu, bol tmavej fialovej farby.

11 komentárov:

 1. Masz kawałek wiosny w domu i do tego pachnącej. Też mam :-). Pozdrawiam,

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Giga, na okne mám kúsok jari, ale za oknom bolo dnes všelijako. Aj slnko, aj búrka s bleskami, hrmením a snehovou fujavicou. Video z dnešného obeda mám tu:
   http://tunisanka.wordpress.com/2012/02/15/zimna-burka/
   Posielam pozdrav do Poľska :-)

   Odstrániť
 2. My mami loves flowers, of course after Daddy and me
  I'm a Pussycat that was adopted and was lucky to have a mother who gives me lots of love and that gave me name Kika
  How I love having friends come invites you to be my friend, there you will find other friends who already know, they are also my friends.
  I loved your blog
  I would like to have on my draw and as friends or (the)
  I am waiting for your photos and visits
  Turrinhas miaumiau fond

  Kika ♥ ♥ ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja este nemam hyacinty, ale sa chistaju ( stara mama tieto kvety volala cintle, ani neviem ac to dobre pisem ). Vonavy jar na tvojom okne .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hya-cint, z tohto slova mohlo pokojne vzniknúť hovorové slovo cint-le :-) Ale nepočula som ho. Možno sa tu niekto ozve, kto tak volá hyacinty. Mala som ho najprv v spálni, ale včera som ho preniesla do väčšej izby, kde sa tá jeho vôňa viac rozplynula.

   Odstrániť
 4. Ahoj Danka , ako vidím pekne si si zútulnila svoj domov hyacintom v kvetináči...
  Viem si predstaviť jeho omamnú vôňu a jeho nádherný kvet ti privodil jarnú atmosféru.
  Rozmýšlala som aj ja nad tým , že si vytvorím niečo podobné do kvetináča ale ja som chcela taký mix kvetov, páči sa mi to.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mám aj taký mix kvetov, zasadila som ich do košíčka, ale aj napriek tomu, že som to stále otáčala, kvety sa vychýlili na jednu stranu za svetlom, takže vôbec nevyzerajú pekne. To urobili hlavne hyacinty. Prvosienka urobila to isté, čo mi urobí každá jedna prvosienka, ktorú prinesiem do nášho bytu. Prestane kvitnúť. Len dúfam, že tentokrát sa mi ju aspoň podarí zachovať tak, aby som ju potom mohla presadiť niekde von.
   https://plus.google.com/u/0/photos/104645994859709007626/albums/5709636343382237441

   Odstrániť
 5. Ještě jsem si letos žádnou jarní kytičku domů nekoupila, budu to muset napravit, ten tvůj bílý hyacint určitě nádherně voní a je moc krásný. Jen mě mrzí, že tyto květiny moc dlouho nevydrží a já po odkvětu nevím, co s cibulkami.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne sa podarilo z vlaňajšieho hyacintu cibuľu prezimovať a tá mi už vykvitla skôr, ako tieto, čo som kúpila túto jar. Dúfam, že sa mi podarí prezimovať aj tieto, chcela by som ich potom posadiť von.

   Odstrániť
  2. Když už se zadaří a hybrid přežije stejně degeneruje, není nad ty staré prapůvodní druhy, které venku bez jakéhokoliv přesazování mám desetiletí a stále jsou stejné, teď když se dívám na fotku jak je nádherný, tak v tu chvíli OK. Anna

   Odstrániť
  3. Možno ten môj prezimovaný kvitol s menším počtom kvietkov aj preto, čo píšeš, ale ja som sa aj tak potešila, že mi vykvitol znovu. Jasné, všetko je nastavené tak, aby ľudia museli kupovať stále nové a nové veci. Je to jedno, či je to televízor, práčka alebo kvety :-( Ja nie som taká záhradníčka ako ty, stále píšem, že sa realizujem len v priestore mojej lodžie.

   Odstrániť