štvrtok 19. apríla 2012

Situácia nezmenená

17. apríl bol dátum, ktorý bol napísaný na preberacom protokole od môjho notebooku, kedy som sa mala dozvedieť výsledok diagnostiky. Avšak ani tento deň, ani deň ďalší žiadnu novú správu o notebooku nepriniesol. Preto som sa včera rozhodla zatelefonovať do servisu, aby som sa dozvedela, čo sa deje. Nedeje sa nič, iba slečna, ktorá vybavovala môj telefonický dopyt, urobila zo mňa - no ak mám napísať presne to, čo si myslím - tak teda debila. Nielen debila, ale aj hluchého. Vraj mi nesľúbili výsledok diagnostiky do piatich dní, ako sme to pri odovzdávaní počítača počuli obaja so synom, ale od 5 do 10 dní. Takže aj ten dátum 17.4., ktorý mi napísali na preberací protokol je naozaj len približný. Som veľmi nahnevaná, že som tam nechala môj notebook, ale už mi teraz nič iné neostáva, len trpezlivo čakať.

Situácia je o to horšia, že som mala v pláne vybaviť jednu veľmi dôležitú vec, ku ktorej mám podklady v počítači. Tiež som odložila plánovanú cestu k mame, pretože by som si tam nemala kde denne pozrieť mailovú schránku, či sa v nej nenachádza očakávaná správa zo servisu. Nebaví ma ani chodiť von s fotoaparátom, keďže si fotky ukladám len na externý harddisk a v synovom počítači nie je program, na ktorý som zvyknutá. 

Dnes som objavila v tom jeho programe možnosť urobiť z fotografií koláž, hoci ho tam nazývajú pohľadnica. Jednu som vám teda vyrobila z fotografií, ktoré zachytávajú predzáhradky petržalských panelákov. Ľudia, ktorí sa o tieto plochy pred ich domami starajú, mali šťastie, že ich pri tejto práci neobťažovala mestská polícia a že ich v putách neodviezli na výsluch kvôli tomu, že si dovolili skrášliť okolie svojich domov.


8 komentárov:

 1. Danielko, to nejsou dobré zprávy, ta opravna asi není nejserióznější a navíc, neumí jednat se zákazníkem. To si nedělají dobrou reklamu, myslím, že bys je nikomu nedoporučila. Ovšem tobě nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a čekat.
  Ta pohlednice vytvořená z kvetoucích stromů, keřů a květinek, vypadá úžasně. Pořád jsme za vámi velmi opoždění.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tohto som sa obávala, keď som musela odniesť notebook tam, o kom som nič nevedela. Preto som sa pokúšala hľadať najprv cez niekoho, kto má s niekým skúsenosť, no nepodarilo sa mi. Tie zuby zatínam dosť :-(

   Odstrániť
 2. Tak toto je snáď sen... takéto služby, dobrý obraz... čo narobíme.
  To už na všetko aby sme mali papier lebo slovo asi neplatí. Krútim hlavou
  iné sa ani nedá.
  Pozdravujem ťa a to som sa tešila , že keď sa vrátim nájdem veľa pekných príspevkov od teba.
  Jar je pekná a pestrosť je úžasná pre pohľad a pohľadenie...
  Pekný deň.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je mi ľúto, že nemôžem splniť tvojej očakávania. No čo už, zmierila som sa s tým, že mi túto jar toho veľa ujde.

   Odstrániť
 3. Ahoj Danielo, tak jsme na tom stejne, az na to, ze ja si musela koupit novy pocitac :o( Nevim, co je lepsi - u nas, kde to nikdo neopravuje, pac pracovni sila je tu strasne draha, nebo u Vas, kde zase sluzby nestoji za nic. Preju Ti, at ti ho brzy opravi nebot i ja se tesim na nove fotky. Mej se prima, Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Katka, tiež si ho mala len tri mesiace po záruke? Dám ti vedieť, čo je lepšie - či dať opraviť za nehorázne peniaze alebo kúpiť nový. U nás je pracovná sila lacná, ale len vtedy, keď ti má zamestnávateľ vyplatiť mzdu. Pri cene tovarov to už necítime. Práve som dnes v správach počula, že Švajčiarsko začne obmedzovať príchod nových pracovných síl z ostatných štátov EU - medzi krajiny s obmedzením patríme my aj ČR.... a to som si myslela, že si tam začnem hľadať prácu :-)) Pekný večer!

   Odstrániť
 4. Przykro mi,Ty czekasz, a serwis taki niesolidny :-(. Kolaż kwiatowy jest bardzo ładny. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem! Z fotografií som urobila koláž, pretože to bolo rýchlejšie. Aj dnes som bola trošku fotiť, tak idem pozrieť, aké sú fotografie. Pekný večer!

   Odstrániť