sobota 17. marca 2012

Až biely tulipán rozkvitne v záhrade
Slová, ktoré som dala do titulku tohto článku, som si požičala z netu. O bielom tulipáne som našla báseň neznámeho autora, z ktorej som ich použila. Mne biely tulipán  v záhrade nerozkvitne. To už viete všetci, ktorí ma poznáte, že záhradu nemám. Preto som si tento týždeň kúpila tulipány v obchode. Boli to len malé púčky a ja som ich dala najprv na balkón, aby mi tak skoro nerozkvitli. Ale keďže je už vonku teplo, nemalo zmysel, aby som ich tam nechávala. Preniesla som si ich do obývačky na okno. A tam som si z nich urobila niekoľko fotografií.

Asi každý, kto uverejňuje fotografie na internete, používa nejaký program na ich úpravu. Ja mám v počítači len ten najjednoduchší, ktorý je súčasťou programov google a je to program picasa. Len pred niekoľkými dňami prišla aktualizácia tohto programu. Keď som si otvorila ponuku picasa po aktualizácii, zistila som, že niektoré možnosti úprav fotografií, ktoré ponúkali v dodatkovom programe picnik, z ktorého boli tie zaujímavejšie veci len za úhradu a ktorý bude v apríli definitívne zrušený, preniesli do picasa. Celkom som sa tomu potešila. 

S niektorými fotografiami mojich tulipánov som dnes trošku pohrala.

  Páčia sa vám moje úpravy fotografií?


8 komentárov:

 1. Bílé tulipány ti Danielko, krásně kvetou a ten prográmek na úpravu fotek je šikovný, nejzajímavější je poslední snímek, kde tulipánovým květům, modře září jejich středy. :-) Že nemáš zahradu vím, ale taky si pamatuji na snímky kytiček ze tvého balkonu a musím říct, že vydá za mini-zahrádku. ;-))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Práve nad tou poslednou fotkou som premýšľala, či ju nenahradím inou, nakoniec som ju tam nechala :-) Chcela som len ukázať, aké možnosti ponúka ten program, ale to som sem dala len zopár ukážok. Dnes doobeda som trošku robila okolo kvetov na balkóne, čistila som si bicykel a keď prišlo popoludnie, kedy by som sa mohla ísť bicyklovať, boleli ma príšerne kríže a chrbát, tak som zostala doma. Dosť ma to mrzí, pretože bol nádherný deň.

   Odstrániť
 2. These are really WONDERFUL.....great shots with nice light and colors.

  Greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thanks, I'm glad that you like my edited photos.

   Odstrániť
 3. Pekný večer ti prajem Danka, pekne si spracovala fotku - y ... mali sme rovnaký deň, bola som v baumaxe a kúpila som si nové kvietky na okná
  Tvoj biely tulipán je nádherný , potešil ma.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som včera nebola na nákup. Tulipány som si kúpila ešte začiatkom týždňa a na balkóne som presádzala prezimované kvety do väčších kvetináčov. No veľa mi ich tú veľkú februárovú zimu neprežilo. Ešte aj ten hyacint, z ktorého som sa tešila, že má nové výhonky, mi zamrzol, keď som ho dala na chodbu k výťahom. Aj cibuľa amarile mi tam zamrzla, aj čínske ruže. A to je už čo povedať. No na schodišti mi prežili, asi neuveríš čo, ale tie papuľky, ktoré tak dlho v jeseni kvitli. Nevyhodila som ich, bolo mi ich ľúto vyhodiť, pretože ešte kvitli, aj puky majú aj teraz.
   Prajem ti pekný nedeľný večer a úspešný začiatok nového týždňa.

   Odstrániť
 4. Danielko, fotky se mi moc líbí, ta čtvrtá je zajímavá, vypadá jako namalovaný obraz. A vůbec, tulipány jsou moje nejoblíbenější kytička, takže jsi mě moc potěšila.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Práve o tej štvrtej fotke som uvažovala, že si ju dám vytlačiť a zavesím si ju na stenu. Už dlhší čas hľadám motív, ktorý by som si dala na stenu nad sedačku. Síce mi syn dnes povedal, že dobrý gýč, ale nevadí, mne sa tiež tulipány veľmi páčia.

   Odstrániť