štvrtok 8. marca 2012

Závan jari z kvetinárstiev

Poslov jari sme tu už tento rok mali. Snežienky a podbeľ z neďalekej prírody, hyacinty z môjho okna a teraz prinášam ďalšie kvety, ktoré sú z jedného kvetinárstva v centre mesta. Výber kvetov je tam vždy veľmi veľký a už na ulici vás tá krása láka vstúpiť dnu. Môj dnešný príspevok berte zároveň aj ako pripomienku, že v kalendári je 8. marec - medzinárodný deň žien.11 komentárov:

 1. To je kytičková krása! Moc se mi líbí hned ty první květy, připomínají mi vlčí máky, ale asi to bude něco jiného. V naší rodině, se nějak MDŽ přestalo slavit a když vidím ty květiny, říkám si, jestli to není škoda. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musím sa so smútkom priznať, že moji potomkovia neignorujú len MDŽ, ale aj ten nový sviatok - Deň matiek :-( Takže ani si nepamätám, kedy som naposledy dostala od niekoho kvietok... Kupujem si ich sama. Tie kvety na prvom obrázku sú myslím anemonky. Aj mne sa veľmi páčia. Sú fotené vo výklade, ktorý bol zarosený, preto sú také zahmlené.

   Odstrániť
  2. Druhá možnosť - kvet sa volá sasanka. Možno sa tu objaví nejaký záhradkár, ktorý nám to povie presne.

   Odstrániť
 2. Joy, il giorno dell'8 marzo!
  В этот день, весной согретый
  Все цветы, улыбки Вам!
  Чтоб печали Вы не знали,
  Даже легкой грусти тень,
  Чтоб всегда глаза сияли,
  И не только в этот день! :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To sa urcite anemonky na prvom obrazku. Aj mne sa velmej pacia. Prajem krasny sviatok MDZ !

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vedela som, že sem nejaký odborník na kvety zavíta :-) Ďakujem! Aj za blahoželanie. Práve som písala reakciu na predošlý komentár priamo na blogerkin blog, že škoda, že nám negratulujú aj muži :-(

   Odstrániť
 4. Anemony są piękne, ale w ogródku nie bardzo chcą mi rosnąć. Wszystkie kwiaty zresztą na wczorajszy dzień są pieekne. Pozdrawiam.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keby som mala vlastnú záhradu, určite by som v nej chcela mať aj tieto nádherné kvety. Takto si robím radosť aspoň pohľadom na výklady kvetinárstiev.

   Odstrániť
 5. Kytičky jsou krásné, a málem mě vypadli oči z důlku, při pohledu na cenovku, nežli mě došlo, že vy máte euro. Anna

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Môžem ti povedať, že mne skoro vypadli oči z jamiek tiež, keď som si tú cenovku všimla. Kytička nevyzerá o nič väčšia ako tie, čo predávajú v Lidli. Tam si ju kúpim za dve eurá. Ale tam sú asi najlacnejšie kvety. Na trhu sú tiež oveľa drahšie.

   Odstrániť