štvrtok 22. decembra 2011

Začiatok zimy a Perinbaba

Včera bolo 21. decembra. V škole sme sa kedysi učili, že je to deň zimného slnovratu, čiže aj začiatok zimy na našej pologuli. Lenže dnes tu už nikto nič negarantuje a astronomická zima začala vraj až dnes. No Perinbaba sa asi riadi tými starými pravidlami. Postarala sa, aby sa Bratislava v tento deň prebudila do bieleho zasneženého rána. Snežilo celé dopoludnie, no v neskorom popoludní sa sneh zmenil na dážď. Takže snehu nám veľa v meste nezostalo. Ani počas vianočných sviatkov nám meteorológovia nesľubujú bielu pokrývku. Sneh by sa mal držať až od nadmorskej výšky 400 m. Keďže Malokarpatské lesy nad Bratislavou sú už v tejto výške, budem sa snažiť vybehnúť cez Vianoce do týchto končín.


Na pripomenutie úryvok zo známej slovenskej rozprávky Perinbaba:


5 komentárov:

 1. Liebe Daniela
  Bei mir regnet es bei 10 Grad!!!
  Ich wünsche dir und deine Familie ein besinnliches schönes Weihnachtsfest!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Miło patrzeć jak biel przykryła szarzyznę. Mogło by tak zostać :-). Bardzo ładne zdjęcia, szczególnie ostatnie. Życzę białych, szczęśliwych i spokojnych Świąt. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mimi, koukám, že u vás je krásně nasněžíno. U nás něco málo napadlo včera, ale zase do toho začalo pršet. Je z toho jen čvachta.:-(
  Přišla jsem ti popřát krásné sváteční chvíle plné pohody, lásky, radosti a božího požehnání. Tobě i tvým milým.:-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Daniela, I love the first two photos. The green moss against the trees is a great contrast to the white snow and benches.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Všetkým prispievateľom do tejto diskusie oznamujem, že po snehu tu už nie je ani stopy. Písala som to už aj v článku. Možno nám ešte do zajtra nejaký napadne.

  OdpovedaťOdstrániť