pondelok 19. decembra 2011

Predvianočná Bratislava

Každým dňom tu máme bližšie Vianoce. Včera dopoludnia som sa namiesto varenia vybrala do mesta s fotoaparátom (jedlo som pripravila v sobotu večer). Pôvodne som mala v pláne, že mojich synov pozvem na nedeľný obed na vianočné trhy, ale moje pozvanie obaja odmietli. Tak som sa do mesta vybrala sama a najesť som sa prišla domov.

Do Bratislavy ešte zima stále neprišla. Sneh a ľad je možno vidieť iba umelý. Buď sú to umelé ľadové plochy, ktoré v meste pribudli alebo umelý sneh, ktorý je možné vidieť vo výkladoch obchodov.  Ani tá predpoveď počasia, na ktorú chodievam a na ktorú sa nedá veľmi spoľahnúť, nesľubuje do Vianoc žiadnu zimu. 


6 komentárov:

 1. Nebudeš mi veriť, ale dnes ráno keď som si púšťala u teba Cohena som si pomyslela, že by si mohla zavesiť nejaké fotky z predvianočnej prechádzky. A sú tu:-)) Chýba mi na nich iba tá biela posýpka, čo dotvára čaro Vianoc.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. so ganz anders wie bei uns, aber Schlittschuh fahren ist bei uns auch drin *zwinker*
  Eine schöne besinnliche Zeit wünsche ich dir!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak tady je také takové divné jakoby jaro, říznuté smutkem za bývalého prezidenta...
  Jen včera spadlo pár vloček, když jsme se vraceli z koncertu v Pyšelích. Asi počasí usoudilo, že se nemá zpívat Rybova Vánoční mše bez sněhu. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Daniela: Ja osobne síce sneh v Bratislave veľmi nemusím, ale už by sa patrilo, aby nejaký napadal.
  @schöngeist for two: Elke, du hast mir schon mehrmals geschrieben, dass bei uns ist das ganz anderes wie bei euch in Düsseldorf. Was konkret meintest du?
  @Odowakar: Včera som videla, že v Prahe trošku posnežievalo. Rybovu Vánoční mše som doteraz nepočula, ale už som si vyhľadala na YT niektoré časti. Škoda, že som nenašla v interpretácii Gaudium Praha :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. I to Ti nakonec mohu splnit. Rybovu vánoční mši Ti mohu v podání Gaudia poslat v prezentaci, tedy fotky od Sv.Mikuláše s úryvkem hudby.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Odowakar: Ďakujem za poslanie aj za návod. Ešte som sa k tomu nedostala.

  OdpovedaťOdstrániť