pondelok 19. decembra 2011

Prieskumný deň na Miletičke

V okolí môjho blogu to už vonia Vianocami.  Všetky zdobíte, vypekáte, len ja stále nič. Nič nepečiem, nezdobím. Pre mňa nastanú Vianoce až 23. decembra. To si budem chcieť pripraviť niektoré komponenty jedál pre nasledujúci deň. Aby som na nič nezabudla, začala som s nákupmi potravín už dnes. Kde sú na to najlepšie podmienky? No predsa na trhu a tu u nás je to na Miletičke.

Neviem, či to je pravda, ale vraj začiatkom týždňa sú aj ceny na tomto trhu nižšie. Myslím si, že je to už len rokmi zaužívaná fráza, ale v skutočnosti sú ceny v pondelok rovnaké ako aj v piatok, či v sobotu. Neviem to posúdiť, lebo na tento trh chodievam len zriedkakedy a v sobotu už vôbec nie.

Môj dnešný nákup spočíval v týchto položkách:

- mak a orechy - tieto dve pochúťky budem potrebovať do závinu, ktorý chcem upiecť na Štedrý deň;

- červená mletá paprika - po posledných skúsenostiach s mletou červenou paprikou, ktorú som kupovala v obchodnej sieti som si povedala, že sa znovu vrátim ku kupovaniu tejto pochutiny od súkromníkov na trhu;

- hliva ustricová a šampiňóny - keď som na Miletičke, nikdy neobídem pult so šampiňónmi a hlivou ustricovou. Ich cena je tu neporovnateľne nižšia ako v obchodoch. Takže zajtra sa u nás bude variť hliva, ktorú máme veľmi radi;

Toto bol môj dnešný nákup, no trh som si prešla celý, aby som videla, aká je ponuka vianočných oblátok a za aké ceny, aby som videla, či sú dostať rohlíčkové zemiaky na šalát, či je dosť kyslej kapusty. Tieto veci som dnes nekúpila, ich nákup si nechám na deň, keď sa na trh vyberieme autom. Veď také vianočné oblátky sú príliš krehkým spoločníkom do autobusu  MHD.

To, že sú Vianoce naozaj predo dvermi, dokazovala aj bohatá ponuka rôznych vianočných dekorácií na vianočný stôl.


 


14 komentárov:

 1. It's a very nice serie photo's..... very good done Daniela.

  Greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 2. There is a Christmas song called, "It's beginning to look a lot like Christmas." That's what your post reminds me of. Happy Christmas!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. jo,jo, Miletička je len jedna!:-))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Kdyz bych to vsechno mela okolo sebe tak bych asi nepekla a nevarila a vsechno si koupila.Krasny vanocni trh.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Rada nakupujem na tržnici, tam sa mi to zdá čerstvejšie, lepšie ako v obchod. sieti .
  U nás vôňa koláčikov bude slabá, už balíme ale napriek tomu sme niečo napiekli a ešte urobím smotanovú tortu z kyslej pochúť.smotany s ovocím.
  Máme ju radi.
  A zajtra štartujeme...
  Ešte raz ,, Krásne sviatky ti prajem ,,...

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Joop Zand: Thanks!
  @GirlSprout: I wish you alsou Happy Christmas!
  @Daniela: Ty si ešte spomínaš na staré Centrálne trhovisko?
  @Ella: Veď ja konám rovnako, ako by si konala ty. Ešte som nič nepiekla, ale nebudem ani nič kupovať. Syn dostal od zamestnávateľa krabicu vianočných koláčikov, takže tie nám budú bohate stačiť. Na fotografiách som sa zamerala hlavne na veci, ktoré sú spojené s Vianocami. Ináč je to fotené na najväčšom bratislavskom trhu.
  @EvaMaria: Nakupovanie na tržnici už nie je to, čo bývalo. Veľakrát sa mi stalo, že som videla v neďalekom Lidli kupovať trhovníkov zeleninu či ovocie vo veľkých množstvách a potom to s prirážkou predávali na trhu, ktorý je len kúsok od tohto obchodu. To bol dôvod, prečo som na našom trhu prestala čokoľvek kupovať. Ešte raz ti prajem šťastnú cestu a krásne Vianoce v Prahe. Celkom rada by som s tebou menila :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hello Daniele

  Wish you also a very nice x-mas and all the best for 2012.

  warm greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Mileticka ... krasny trh ! Mne sa najviac pacili tje makovice v prvej fotky.
  Krasne Vianoce !

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @DANI: Miletička je hovorový názov, je odvodený od názvu ulice, na ktorej sa tento trh nachádza - Miletičova ulica. Praví Bratislavčania mu hovoria Miletyčka - tvrdo :-) Ja nie som pôvodom Bratislavčanka, takže ja to vyslovujem mäkko - Mileťička. Aj mne sa tie makovice páčia. Všimla si si aj to zelené s bielymi bobuľkami, čo je na tej prvej fotke? IMELO?

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Danka ja som na starom Centrálnom trhovisku dokonca aj predávala:-))

  OdpovedaťOdstrániť
 11. @Daniela: A čo preboha? :-))) Kedysi som bývala na Zátiší (to už vieš) a niekedy som nešla do práce rovno tridsaťosmičkou, ale okľukou električkou cez Centrálne. A tam som pila aj môj prvý burčiak :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Cez prázdniny a so starou mamou slivky, zeleninu a kvety:-))

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Danielko, po delší době tě zdravím, i když občas nakouknu, ale na komentíky nějak nebyl čas. Já letos ty vánoce jaksi vůbec neprožívám. Jsem ráda, že už letošní smolný rok končí, snad ten příští bude lepší. Na vánoce se asi taky budu připravovat až na štědrý den, udělám salát, osmažím rybu, ale sníme to s dědou v poledne, protože večer by nám z toho bylo těžko. Cukroví mi letos přivezla dcera, jen na tácek, ale nám dvěma to bude stačit. Děcka s vnoučaty přijedou až na Štěpána, budou tu na ně čekat dárečky.

  OdpovedaťOdstrániť
 14. @babi Maňasová: Keďže som si povedala, že tu na verejnom priestore nebudem písať veci z môjho vnútra, tak nebudem celé Vianoce a humbuk okolo nich radšej komentovať. Aj darčeky budú u nás tento rok len veľmi symbolické. Ale nič sa nedeje, veď už nie sme malé deti. Ja by som bola za, aby sa ľudia k sebe správali po celý rok tak, ako sa chystajú správať počas Vianoc.

  OdpovedaťOdstrániť