pondelok 5. decembra 2011

Konečne!

Dnešné ráno ma prekvapilo svojou oblohou, na ktorej sa konečne ukázali oblaky.  Žiadna hmla, inverzia sa dúfam vytratila na dobre dlho. Vietor ju roztrhal. Aj keď nie je slnečný deň, je to oveľa lepšie ako v predošlých dvoch týždňoch, počas ktorých sme mali len jediný deň, keď svietilo  slnko.

Preto som nakúkala do iných blogov, či aspoň tam neuvidím optimistickejšie obrázky. A taký som aj našla. Blog patrí mojej menovkyni, ktorá žije v Grécku. Zaujímavé je na nej to, že pochádza z Rumunska a jej pôvod je z polovice slovenský. Jej mama patrí k slovenskej menšine žijúcej v Rumunsku v oblasti Nadlaku. Tak sa pokochajte aj vy aktuálnymi obrázkami z Grécka. Citrusy dozrievajú a čakajú, kedy sa vyberú na cestu za svojimi konzumentami. Možno sa niektoré dostanú aj k vám. A aby som nezabudla, na tomto blogu vás bude vždy sprevádzať nádherná hudba.


Danin blog sa volá Jurnal de gradina.Toto je dnešné ráno z nášho balkóna. Na oblohe sú  rôzne odtiene modrej.

6 komentárov:

 1. Daniela, dakujem, to je krasne prekvapenie !!!
  Tak sa ti naozaj pacili tie fotke.
  Aj ja sa dobre citim ked idem na tvojom blogu, tie moje slovenske korene sa raduju.
  Krasne modre nebe ...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Liebe Daniela, schön dass bei dir wieder was besseres Wetter ist, bei mir ist heute Gewitter und Regen!
  Schöne 2 Adventwoche wünsche ich dir!
  Lieben Gruss Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Včera som bola len kúsok odtiaľ kde bývaš:-)
  Obrázky na tom linku sú úžasné. To by sa mi páčilo ísť do záhrady pre čerstvé, voňavé pomaranče dozreté na slniečku.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, na tom blogu, jsou snímky opravdu optimističtější, než vidím u tebe. Ale i ty jsi zachytila kousky modré oblohy, to u nás je dnes totálně zataženo. Můžu, se ale pochlubit, že jsem před chvílí viděla padat první letošní sníh. Na zemi se neudržel, máme skoro čtyři stupně nad nulou. :-(

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @DANI: Som rada, že som ti urobila radosť :-)
  @schöngeist for two: Bei uns regnete heute, aber nur sehr wenig.
  @Daniela: Čo ty tak často v našom okolí? Aj mne by sa to páčilo. Keď som raz pri jednej dovolenke na Kréte videla, koľko pomarančov a citrónov je popadaných pod stromami a nikto si ich nevšíma, nevedela som to pochopiť. Ale pre nich je to to isté, ako keď u nás ležia pod stromami jablká, či iné ovocie.
  @Jarka: Aj dnes ráno to vyzeralo, že bude pekne, no ten moment bol len veľmi krátky. Potom sa obloha zatiahla mrakmi a po slnku nebolo viac ani stopy. Ja sa dnes cítim ako zbitý pes. Doobeda som bola na masáži a bolí ma celé telo, úplne od vrchu, čiže aj hlava :-(

  OdpovedaťOdstrániť
 6. I like these photo's Daniela, nice done again.

  Greetings, Joop

  OdpovedaťOdstrániť