sobota 12. februára 2011

Už ich mám!

Neverila som tomu, že sa mi ich  ešte túto zimu podarí nafotiť.  No nie sú to asi tie, ktoré som videla neďaleko miesta, kde bývam, len kúsok za ekonomickou univerzitou. Písala som o tom koncom minulého roku. Tieto sa mi podarilo odfotiť na poli dosť vzdialenom od môjho bydliska. Bolo to takto:

V stredu som po vlastnej osi odviezla môj už skoro päťročný bicykel do servisu. Po skoro 3700 najazdených km si to už konečne zaslúžil. Hotový mal byť koncom týždňa. Tak som sa dnes doobeda vybrala autobusom smerujúcim do maďarskej Rajky, z ktorého som vystúpila v Rusovciach. Tam som si  tento posledný bicykel kupovala, tam mi na ňom teraz vymenili reťaz, plášte a dúfam, že nastavili všetko tak, aby som mala dobre dlhý čas pokoj.

Keďže bolo dnes pekné slnečné, aj keď veľmi vetristé a chladné počasie, nešla som rovno domov. Jedným z dôvodov bolo aj to, že som si myslela, že sa vyhnem protivetru. No nebolo tak. Fúkalo aj smerom na Kittsee, nielen na dunajskej hrádzi. Na tejto mojej prvej tohoročnej vychádzke na bicykli ma doprevádzal môj známy, s ktorým sme už nejaké spoločné kilometre odtočili. Obaja máme záľubu aj vo fotografovaní, takže sme sa občas zastavili a odfotili to, čo sa nám zdalo pekné. 

Pri jednej takejto fotozastávke som už fotoaparát odložila, nasadla som na bicykel a v tom som ich zbadala.  Na poli, na rakúskej strane, bolo šesť srniek. Rýchlo som zase zastavila a fotoaparát som namierila na malé stádo týchto zvierat. Boli dosť ďaleko, fotila som s maximálnym priblížením, aj tak som ešte musela z fotografií urobiť výrez.  Ale konečne ich mám v mojej fotozbierke.

V dedine Kittsee som zase neodolala a zaviezli sme sa až k parku s kaštieľom. Tak, ako aj naposledy, brána bola zamknutá. Tentoraz sme to skúsili aj tak, že sme ho celý obišli, mysliac si, že možno ešte nájdeme iný otvorený vstup do areálu.  Nenašli sme. Zato ceduľa s nápisom o otváracích hodinách visí stále na strome  blízko od vstupnej brány, no tie otváracie hodiny totálne ignoruje.

Odtiaľto sme sa už známou cestou po Pressburgerstrasse vybrali na našu Kopčiansku ulicu, k železničnej stanici Petržalka a kúsok za ňou sa naše cesty rozišli. Som rada, že som tento týždeň urobila môj osobný rekord. Doteraz som vo februári ešte nikdy nebicyklovala. Asi sa už zo mňa stáva naozajstná cyklistka :-)
5 komentárov:

 1. Podařil se ti skvělý fotoúlovek. Taky se mi stává, že uklidím foťák do batohu a najednou je tu situaci, kterou bych chtěla zdokumentovat. Tys zareagovala rychle, stihla jsi to.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Máš můj obdiv. Já kolo mám, ale víc jak kilometr, max. dva s ním nejezdím. Slouží mi jen na jízdy po obci. Koupila jsem si takové "starostovské", abych se mohla rozhlížet. Fotečky jsou skvělé.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak vidíš. Tu "Prvá februárová nedeľa" si ešte ochkala, že už ich asi nenafotíš a nakoniec ich máš. Ako sa vraví: ,,Nikdy nehovor nikdy." :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @babi Maňasová: takých situácií som už aj ja zažila veľa a najhoršie to bolo vtedy, keď som videla niečo zaujímavé a nemala som čím odfotiť.Preto chodím stále s fotoaparátom.
  @skakut68: Máš pravdu, netreba nikdy strácať nádej. Aj keď som si fotky srniek predstavovala ináč. Dúfam, že raz sa mi podaria aj také, aké mám v predstavách.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Mi-lada: Bicyklovanie je jediný šport /okrem občasného letného plávania/, ktorý prevádzkujem. Zamilovala som si ho. Je to super, keď si urobíš krásnu cyklovychádzku do prírody. Dopriala by som ti ten pocit, keď ti telo zaplavia endorfíny po odjazdení niekoľkých desiatok kilometrov.

  OdpovedaťOdstrániť