piatok 25. februára 2011

Chystáme sa na svetový šampionát

Pred dvadsiatimi dňami bol v Bratislave sneh a presne v tom čase ukazovala tabuľka, ktorú pred hotelom Carlton  drží  maskot hokejových majstrovstiev sveta, že do zahájenia šampionátu je ešte 84 dní aj niekoľko hodín. Doba nie dosť dlhá na to, aby sa toto mesto seriózne pripravilo na prijatie fanúšikov z celého sveta. 

Odvety  čas pokročil, šampionát sa začne o 64 dní. O tom, ako nasleduje prestavba zimného štadióna Ondreja Nepelu, pravidelne informujú naše televízne stanice. Zatiaľ som ho naživo nevidela, ale chystám sa na to v krátkom čase. Hlavnú stanicu, autobusovú stanicu, podchody v meste, výtlky na cestách a mnoho ďalších nelichotivých miest nášho mesta sa už pravdepodobne nepodarí zmeniť k lepšiemu. Štadión má za sebou úspešnú generálku. Na ľade hlavnej arény sa uskutočnil zápas Slovakia cupu. Tí, ktorí sa na zápase zúčastnili, vyjadrili so štadiónom spokojnosť.

Dnes som videla chodiacu reklamu majstrovstiev. Autobusom linky č. 95, ktorý spája Šafárikovo námestie s petržalskými Lúkami, sa vozia  Jágr a Hossa. O dva mesiace navštívia naše mesto  tisícky fanúšikov hokeja. Dúfam, že táto športová udalosť nám vo svete neurobí rovnakú hanbu ako nedávno skrachovaná olympiáda nepočujúcich športovcov v Tatrách.2 komentáre:

  1. :-)) No,reklama je naozaj v plnom prúde...Dúfam, že TO chlapci ukážu aj na ľade... a potom tie autobusy môžu takto jazdiť až do nasledujúcich hier... :-))Horšie to bude, keď nezabodujú.....
    Katarína

    OdpovedaťOdstrániť
  2. @Katarína: Držme im palce, aby zabodovali.

    OdpovedaťOdstrániť