nedeľa 20. februára 2011

Moritz Zdekauer

Veľmi dávno, bolo to ešte pred rozdelením Československa, som kúpila darček. Dve šálky z porcelánu. Chcela som ich darovať človeku, ktorému sa páčili takéto vecičky. Ja k tomuto štýlu veľmi neinklinujem. No stalo sa to, čo sa stalo. Keď prišiel deň, kedy by som mohla odovzdať svoj darček, nebolo ho už komu odovzdať.

Šálky som zabalila a odložila na najvyššiu policu  a najzadnejšie miesto v skrini. Pred dvomi rokmi som robila  úpravy v byte, vymieňala som aj nábytok a vtedy som v jednej krabici objavila  dávno kúpené a už aj  zabudnuté porcelánové šálky.Od toho času ich stále len prekladám, nemám ich už kde skladovať, pretože som zredukovala množstvo úložného priestoru. Preto som sa dnes rozhodla, že sa šálok, ktoré boli vyrobené v českej porcelánke pod menom Moritz Zdekauer, zbavím.

5 komentárov:

 1. Liebe Daniela,
  Du solltest die schönen Porzellantassen in jedem
  Fall behalten, denn sie sind wunderschön!
  Ganz lieben Gruß
  Lilo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Lilo: Danke für den Kommentar. Meinst du, dass ich die Tassen wieder auf dem höchsten Regal im Schrank aufschieben sollte?
  LG und eine schöne neue Woche,
  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty šálky vypadají moc hezky, ale chápu, že se ti nemusí hodit. Taky jsem před časem likvidovala takové podobné věcičky. Něco jsem rozdala, něco prodal syn do Antiku a pár věcí jsem i nemilosrdně vyhodila. Třeba máš ve svém okolí někoho, komu se tyto věci líbí a kdo by z nich měl radost. :-))
  Přeji ti hezký den Danielko. Jarka

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Danielko, šálky jsou moc hezké, ale je jasné, že se nehodí ke každému stylu zařízení. Taky mám jedny podobné, jsou ukryté ve skříni, ale nechci je vyhodit, je to památka na mého tatínka. Co s nimi uděláš? Bylo by škoda je jen vyhodit. Co tak někomu je darovat?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @babi Maňasová: Šťastie pre mňa, že k týmto nemám žiadne citové väzby. Ale aj takých vecí mám doma dosť, ktoré sa mi nehodia, ale je mi ich ľúto vyhodiť, lebo sa mi to nezdá férové voči tým ľuďom, ktorí mi tie veci darovali. Neuznávam ani to, keď niekto daruje ďalej darovanú vec preto, že sa jemu nepáči.

  OdpovedaťOdstrániť