nedeľa 26. decembra 2010

A že ja nemám komentáre?


Včera som uverejnila príspevok pod názvom   Aj vy si to necháte ujsť? , ktorý som dnes dopoludnia  prelinkovala na mojom profile na facebooku. Pred chvíľou mi prišlo oznámenie o tom, že ma čaká komentár k tomuto príspevku. Bola som zvedavá  od koho, no nedozvedela som sa, pretože bol anonymný. Už som tu raz anonymom odkázala, že ich príspevky uverejňovať nebudem. Prečo sa niekto hanbí podpísať pod vlastný názor? 
Keďže mám možnosť moderovania komentárov, môžem si s nimi naložiť tak, ako sama uznám za vhodné.Tentoraz anonymný komentár uverejním znovu, dokonca mu dám oveľa väčší priestor, ako by ho dostal pod pôvodným článkom. Zdá sa mi, autor komentára  vôbec nepochopil, o čo v texte išlo. Tu je jeho znenie:


"Jasne treba obchody zavriet aj v sobotu a kazdy den iba do piatej, nakupovat sa bude chodit cez pracovny cas hned po dopiti kavicky a precitani novin, teda o 10 a potom rovno na obed, nejake pivko a ide sa domov bo pracovna smena uz skoncila. V nedelu povinne do kostola, ziadne nakupy a bolo by treba zavriet aj vsetky krcmy, strankove dni tiez treba znizit na jeden den v tyzdni a aby to bolo naozaj pikoska, tak na nedelu, teda nikdy."
Aj  som si tipla, kto je jeho autorom, ale keďže v tom jeho texte nie je ani jediná  hrúbka, som teraz na pochybách :-) Keďže dotyčný/-á prišiel z facebooku, nechala som mu možnosť, aby si svoje slová obhájil aj tam. Iba jedno pisateľovi závidím. To fajné pracovné miesto, ktoré vo svojom komentári opísal.
Čo si myslíte o jeho názore vy? 


8 komentárov:

 1. Evidentne jeden/na z tých rýpalov zo SME a spol.
  Veď v tom článku išlo o ten jeden deň. Dnešný. Druhý sviatok vianočný. Ja by som takúto osobu do toho obchodu nahnala, nech si skúsi, aké to je. Ostatní pekne s rodinou v teplučku u telky, či niekde na výlete... A chudery predavačky, končiace v piatok okolo obeda nahnané cez sviatočný deň do práce.
  P.S.: Tiež by ma zaujímalo to pracovisko.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @skaut68: Zima, zima...nebol to nikto zo SME (hoci minule som ti písala práve o skúsenosti odtiaľ). Bol to môj známy, ktorý žije veľa rokov v USA a vraj takto vidí situáciu u nás. Odpísala som, že s jeho náhorom nesúhlasím. Mňa osobne sa to dosť dotklo. Práve som pred chvíľou videla v telke zábery z dnešných výpredajov. Boxing day - tak sa hovorí dnešnému dňu vo svete. Nevedela som to, lebo ma to ani doteraz nezaujímalo.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hej, o tých výpredajoch informujú každý rok a vždy nad tým krútim hlavou.
  Ja by som tých šialencov poslala do doby spred roka 1989. Človek vystál fronty a veľakrát sa na neho nedostalo. A to nešlo o žiadne výpredaje, ale o základné potreby - toaleťák, hygienické vložky, plienky a Sunar a oblečenie pre detičky... Bolo toho veľa. A na Vianoce nielen banány, mandarinky, ale aj šľahačka, chlieb, sendvič... A ryby a stromčeky. Áno, toto by mali zažiť a nestáli by 10 hodín na nejaký skvelý výpredaj.
  A všetkých, čo strašne musia ísť nakúpiť na druhý sviatok vianočný, ľutujem. Podľahli obyčajnému mamonu. A to sa mnohí križujú, akí sú oni kresťania.
  Kam sa podeli NAŠE Vianoce, ktoré nám Rusi s dedom Mrázom nevzali a teraz nám ich vezmú Američania so svojím Santom?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @skaut68: Súhlasím do posledného slova. Ja si ešte veľmi dobre pamätám na časy, o ktorých píšeš.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Inak, pozerala som a pozerám, koľko návštevníkov zo Slovenska, spústa z Bratislavy a nikto nemá názor? Čudné...

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @skaut68: Asi nie :-( Nedávno som objavila na dvoch rôznych blogoch články na tému, ktorou som sa tu nedávno zaoberala aj ja. Ľudia prídu, ale nenechajú po sebe ani slovíčko. No čo už... Tie, čo vidíš, že sú z Bratislavy, nie sú vždy naozaj z Bratislavy. Napr. taký Orange udáva všetkým IP adresám Bratislavu, Chello rovnako.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. The blog is very good!
  Congratulations!
  http://nelsonsouzza.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť