piatok 31. decembra 2010

Silvestrovské zamyslenie

Silvestrovské slnko pomaly zapadne za obzor. Nastane noc. Posledná v tomto roku a zároveň prvá v tom novom. Keď odbijú hodiny dvanástu, možno si niektorí budete vo veselej spoločnosti štrngať s pohármi šampanského a navzájom sa objímať a vrúcne želať všetko najlepšie. Zvonku bude počuť  hluk petárd a ohňostrojov. Nie je to práve najvhodnejšia chvíľa na to, aby sa človek zamyslel nad tým, čo odchádza a čo nové prichádza. Ja nemám túto chvíľu rada, preto si ani nepamätám, kedy som naposledy koniec roka a začiatok nového oslavovala. Už od detstva mi na rozhraní rokov býva skôr clivo ako veselo.


Teraz, o  niekoľko hodín skôr, ako to všetko prepukne, je práve vhodný čas na vyjadrenie vďačnosti za všetko dobré, čo nás postretlo v uplynulom roku, ale aj čas na uvedomenie si  premárnených príležitostí. Nie vždy nám totiž  všetko vychádzalo podľa našich predstáv, nie vždy sa nám podarilo splniť to, čo sme si predsavzali. Nič sa nedeje. Veď tým, že končí jeden rok sa vlastne nič nekončí, život ide ďalej a nové dni nám otvárajú možnosti na splnenie toho, čo sme nestihli skôr. Žiadne zbytočné predsavzatia si o polnoci nedávajme, na to je čas v hociktorý deň v roku. Zo zlých vecí si zoberme ponaučenie, veď každá chyba môže byť pre nás odrazovým mostíkom a naopak, každý úspech môže byť pre nás míľnikom. Pre mnohých koniec roka a začiatok nového neznamená nič viac, iba výmenu kalendára,  no mnohí si myslia, že práve otočením listu kalendára na prvého januára sa začína nový a lepší zajtrajšok.


Takže aj dnešné zapadajúce slnko ohlasuje úsvit nového rána, zároveň aj nového roka a podľa toho, ako si to kto predstavuje,  pre niektorých teda aj nového života. Osobne si myslím, že nás čaká veľmi náročný rok. Preto by som vám chcela zaželať:


ZDRAVIE,  
aby ste sa na každý deň mohli tešiť v pohodlí,
LÁSKU 
k rodine a priateľom,
MIER a POKOJ
vo svojom srdci, 
MÚDROSŤ,
aby ste si vedeli určiť priority.
Prajem Vám 
ŠŤASTIE, RADOSŤ, 
a to 
NAJLEPŠIE ZO VŠETKÉHO!

VEDZME,
ŽE SA PRED NAMI OTVÁRA NOVÁ KNIHA.
JEJ STRÁNKY SÚ ČISTÉ.
CHYSTÁME SA ICH POPÍSAŤ SAMI. 
KNIHA SA VOLÁ
"PRÍLEŽITOSŤ 2011"
JEJ PRVÁ KAPITOLA NESIE NÁZOV
"NOVÝ ROK".
***
ZAŽIME SKVELÝCH  365 DNÍ!


Vaša     

7 komentárov:

 1. Vďaka aj za tieto riadky. Chodím po blogoch a všade sa zamyslím nad tým, čo si ľudia vzájomne prajú. A veľa si toho beriem do svojho života.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @skaut68: Dúfam, že si našla niečo pre seba aj u mňa.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. .... vďaka za priania a názory, vo veľa sa zhodneme. Hlavne neznášam "masovky", vždy sa mi chce robiť niečo iné...napr. na Silvestra abstinovať, čítať a poriadne sa vyspať.
  Ale dobrých prianí nikdy nie je dosť: Dobrý rok 2011 všetkým praje Judita Lilová

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Judita:Ďakujem za komentár, ešte raz veľa šťastia aj Tebe Judit. Už boli v mojom živote aj také Silvestre, že som išla o desiatej spať. Ja ani knihy nečítam tie, ktoré číta v tom období každý. Neznášam stádovitosť. Ani som nevedela, že aj ty :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Gesundheit, Glück und Segen
  bei Sonnenschein und Regen

  Prosit Neujahr
  Kvelli

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Jouir la vie: Sehr schöner Wunsch. Ich wünsche dir gleiche :-)

  OdpovedaťOdstrániť