sobota 25. decembra 2010

Aj vy si to necháte ujsť?


Pýtate sa, že čo? No predsa raňajky! Raňajky za bývalých  0,30123 koruny? Aby to bolo jasnejšie, tak teda za 0,01 €. Na takéto lacné sviatočné  raňajky vás pozýva obchodný dom Ikea na druhý sviatok vianočný. 


Už ráno o siedmej otvoria pre prvých kúpychtivých  brány obchodného domu a do desiatej sa vy, čo ste šťastným majiteľom IKEA FAMILY karty, môžete najesť, nabrať síl, aby ste zvádli nákupnú horúčku v tomto obchode. Netvrdím, že by som doma nenašla miesto na policový diel o rozmeroch 37x37x142 cm za púhych 9,90 €, alebo by sa mi nezišiel vešiak na topánky za 0,99 € - miesta máme v byte málo, naozaj by bolo vhodné vymyslieť niečo na uskladnenie topánok a taký vešiak je celkom dobrý nápad. Určite by som si v ponuke zliav našla toho viac, ale nie je tam NIČ, čo by ma prinútilo vstať na druhý sviatok vianočný aspoň o šiestej, aby som sa na uvedenú otváraciu hodinu dostavila pred obchodný dom.


Viem, že tam v tento deň budú stáť zástupy už dávno pred otvorením. Tak, ako to bolo vlani, predvlani a ako to bolo každý rok, odkedy firma tieto výpredajové akcie uskutočňuje. Viackrát som vo večernom vianočnom spravodajstve videla príspevok z obchodného domu a v ňom podľa môjho názoru šialencov, ktorí odchádzali s tými najväčšími  nákupnými vozíkmi naloženými do výšky samotného kupujúceho. Veď prečo si nespríjemniť Vianoce takýmto spôsobom?


Ak máte chuť na raňajky za bývalých tridsať halierov, nastavte si hneď teraz budík na skorú rannú hodinu, aby ste ráno mohli vyraziť čo najskôr z domu.  Ponáhľajte sa  aj v  tom prípade, že si chcete nakúpiť lacný tovar zo švédskeho obchodného domu, pretože ponuka platí len do 19. januára 2011 alebo do vypredania zásob. Nech žije dobrý obchodník!
à propos: Nezabudnite pozvať aj svojich priateľov!

 

 

3 komentáre:

  1. Ani náhodou, ani ZADARMO! Nechápem, prečo sú už zajtra obchody pootvárané. Je neľa, je sviatok!! Fakt neskutočné. Ľudia sa zbláznili.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. @skaut68: Moja reč :-) Raz som na inom blogu komentovala v tomto zmysle sťažnosť jednej dámy, ktorá si musela ísť kúpiť do niektorej z predajní Billa na prvý, či druhý sviatok vianočný prášok do umývačky riadu a tam si musela vypočuť rozhovor dvoch pokladníčok, ktoré sa sťažovali na to, že museli ísť do práce. Na druhý deň mi neskutočne klesla karma :-( Je samozrejmé, že pre mnohé profesie je jedno, či je sviatok alebo piatok, no obchody by fakt nemuseli byť otvorené ešte aj cez vianočné sviatky.

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Jasne treba obchody zavriet aj v sobotu a kazdy den iba do piatej, nakupovat sa bude chodit cez pracovny cas hned po dopiti kavicky a precitani novin, teda o 10 a potom rovno na obed, nejake pivko a ide sa domov bo pracovna smena uz skoncila. V nedelu povinne do kostola, ziadne nakupy a bolo by treba zavriet aj vsetky krcmy, strankove dni tiez treba znizit na jeden den v tyzdni a aby to bolo naozaj pikoska, tak na nedelu, teda nikdy.

    OdpovedaťOdstrániť