streda 24. augusta 2011

Poďme spolu k vode

Vraj môj dnešný ranný príspevok osviežil aspoň jedného čitateľa môjho blogu. Tá správa ma celkom potešila, tak som si povedala, že sem dám ešte jeden článok, kde bude vodná hladina. Nech virtuálne osvieži tých ľudí, ktorí sa z rôznych príčin nemôžu dostať k vode reálnej. Dnes to zatiaľ ani so mnou nevyzerá tak, že sa k vode vyberiem. Od včera večera ma prenasleduje nejaká črevná nemoc. A s takou je nehodno sa vybrať niekde mimo bytu a mimo tej malej miestnôstky v ňom :-)

Tak teda poďte so mnou aspoň prostredníctvom fotografií k jazeru, kam sa chodievam kúpať a opaľovať. Jeho meno a miesto vám z istých dôvodov radšej neprezradím. Budem pritom popíjať horký čierny čaj, čo ja teda dvakrát nemusím. 

Z fotografií, ktoré som urobila v nedávnych dňoch, je už viditeľne zrejmé, že jeseň je tu čochvíľa.


6 komentárov:

 1. Je to takové nostalgické, když začínají zrát ostružiny, kvete toten krvavec a mlha raní skrývá část cesty...
  Ale mám právě toto období rád, že již není tak horko (což dnes řící nemohu).

  P.S.: Na těch fotografiích nejsou asi jen jablka. To jsou kdoule?

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Odowakar: Ja sa nerada lúčim s letom, mám na trošku aj osobný dôvod. Na fotkách je plané ovocie - jablká aj hrušky, či skôr minihruštičky :-) Dule tam nie sú. Dnes tu bolo tropické teplo.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mimi, to jsou opravdu krásné a osvěžující snímky. To příšerné vedro mě úplně deptá, ale teď jsem trochu pookřála. Voda v jezeře vypadá docela čistá. U nás jsou rybníky kalné nebo zarostlé.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Hanka: Voda v jazerách, kam chodievam, je naozaj čistá. Preto uprednostňujem tieto jazerá pred tým, ktoré mám oveľa bližšie k domu. Dnes nám trošku pofukuje, takže ráno, keď som išla na nákup, bolo vonku celkom príjemne. No ktovie, ako je už teraz, zase nás čakajú 36-stupňové horúčavy.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Už jsem se ti Danielko snažila napsat komentář včera večer, ale nějak se mi nazadařilo, asi jsem měla nějaký přehřehřátý počítač, či co?! :-D Vedra jsou teď vážně příšerná, ale u nás dnes v noci zabouřilo, tak to bylo po ránu trochu lepší. Moc ti přeji, aby se ti střevní potíže uklidnily a mohla jsi taky vyrazit k vodě.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @Hanka: Ďakujem, dnes je to už skoro OK. Aj ja som ti chcela včera niečo napísať k tým siniciam v tvojom predošlom článku, no nakoniec som si povedala, že si to na nete nájdeš aj sama. Sinice vôbec nemusia byť vo vodách len pričinením človeka. Je to jav, ktorý sa vytvára hlavne v horúcich dňoch. No také niečo, ako si ty ukázala na fotografiách z Orlíka, som ešte asi ani nevidela. Jazero, kam chodievam ja, má vodu čistú.

  OdpovedaťOdstrániť