piatok 26. augusta 2011

Bojnické kúpele

Moja maličkosť kúpele odjakživa nemusí. Odmietala som pobyt v nich ešte skôr, ako som sa vôbec do kúpeľov prvý raz dostala. A táto moja jediná skúsenosť ma v tom predošlom názore iba utvrdila. Mala som smolu, že kúpele, ktoré som dostala od nášho zdravotníctva po operácii, boli práve kúpele v Lúčkach a v nich kúpeľný dom Liptov. O tom, ako vyzerala v tomto kúpeľnom dome izba, ktorú som na tri týždne obývala, by som nemohla napísať vôbec nič dobré. Preto sa týmto kúpeľom venovať ani nechcem.

Moja mama bola na kúpeľnej liečbe viackrát a naposledy to bolo v Bojniciach. Pri našej nedávnej spoločnej návšteve Bojníc ma zaviedla aj tam, kde bola na liečení a kde bola veľmi spokojná. Ani sa jej nečudujem. Ak vyzeralo zariadenie rovnako pekne vo vnútri, ako vyzeralo zvonku, ak aj služby boli na takej úrovni, tak jej kúpeľný pobyt bol určite na úrovni. A mojej mame verím, takže niet žiadnych pochybností o tom, že to tak naozaj nebolo.

Myslím si, že aj tieto fotografie svedčia o príjemnom kúpeľnom prostredí. Možno ste sa v týchto kúpeľoch ocitli aj vy, ktorí čítate tieto moje riadky. Budem rada, keď sa rozhodnete podeliť s vašou spokojnosťou s nimi v komentároch.


5 komentárov:

 1. Menšia časť našej rodiny sa rozhodla, že pár jarných dní strávi v kúpeľoch Bojnice. Kúpeľný dom Lysec, ktorý si nafotila a v čase nášho pobytu nemal ešte takú peknú kvetinovú výzdobu, sa stal na niekoľko dní našim prechodným domovom. Cítili sme sa výborne a ani ja neviem zabudnúť na láskavú starostlivosť celého personálu.

  Preto ma hnevá, že tebe sa počas kúpeľnej liečby nedostalo toľkej pozornosti práve v mojom rodnom kraji. Zostáva mi už len dúfať, že aspoň príroda bola k tebe milosrdnejšia a svojou krásou ťa odškodnila.

  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
 2. V lázních jsem nikdy nebyla, asi to bude tím, že jsem nikdy nebyla ani na žádné operaci. V Bojnicích je nádherně, lázeňský dům vypadá moc hezky a okolí také. Určitě jsou tam pěkné procházky a příjemné posezení na lavičkách, nebo v křesílkách pod slunečníky. Nedivím se, že se tam mamince líbilo.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Ľubica:Príroda v okolí Lúčok je krásna. Škoda len, že to nebolo práve v najlepšom období. Už nebola zima a ešte nebola jar :-) a ďalšia škoda, že sme sa vtedy ešte nepoznali.

  @Jarka: Ja som vždy hovorila, že namiesto do kúpeľov, pôjdem vždy radšej k moru. Myslím si, že efekt by bol rovnaký. Ale s týmto bojnickým kúpeľným domom by som bola asi tiež spokojná.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. W pięknym otoczeniu jest ten obiekt spa. Pozdrawiam

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Práve som sa vrátila z Bojníc,. Strávili sme tam s vnučkami pár dní na veľmi jednoduchej "podnikovej" resp. ústavnej chate. Boli sme si pozrieť aj kúpeľný areál, ktorý som poznala z týždenného pobytu pred piatimi rokmi. Je to naozaj špičkové miesto - krásny udržiavaný lesopark.... doporučujem !!!!

  OdpovedaťOdstrániť