pondelok 29. augusta 2011

Popri rieke Morave


Včerajší narodeninový deň som strávila na ďalšej cyklotúre. Tentokrát to bol smer Záhorie a až cestou sme si ujasnili, kam pôjdeme ďalej. Nakoniec sme v obci Záhorská Ves prešli kompou do rakúskej obce Angern a popri rieke sme išli až po dedinu Baumgarten an der March. Ďalej cez Marchegg, kde som sa chcela presvedčiť o tom, že bociany už naozaj od nás odleteli. Nevidela som totiž ani jedného na žiadnom hniezde, ktoré sme dovtedy míňali. Po príchode do Marcheggu som sa teda presvedčila, že bociany uvidím zase až o rok. Z Marcheggu viedla cesta popri Schlosshofe do Hainburgu a odtiaľ to už mám len na skok domov. 
Viac som napísala k  fotografiám v albume, takže čítajte text, ktorý je pri jednotlivých fotkách. Aj keď môj včerajší deň nezačal práve najoptimistickejšie, jeho pokračovanie a záver boli super. O tom, čo sa mi prihodilo hneď ráno, napíšem inokedy.Tento článok a mnoho nových nájdete na novom súhrnnom cyklistikom blogu

Na cestách s Kellysom

Ste tam všetci vítaní!


11 komentárov:

 1. Danielko, nááádhera! Kam se hrabe výlet autem, na jízdu na kole. Můžeš si zastavit kde chceš a vyfotit co chceš, všechno kolem vnímáš mnohem intenzivněji. Ta prezentace fotek byla moc šikovná, pěkně jsem se mrkla na celý tvůj cyklovýlet. Před psem medvědem bych utíkala co by kolo stačilo, rybář si nesl domů pořádný úlovek, ti ptáci jsou podle mě volavky a ano, vyfotila jsi kvetoucí krokusy. Fotky od obou řek, jsou taky překrásné. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Danielko a nebudou to krokusy, ty kvetou na jaře. Toto budou ocúny, které kvetou až na podzim a nemají listy.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. ...aktívna oslava narodenín:-) a pekná fotoreportáž. Tie vtáky čo si videla sú volavky a tie kvietka čo sa ti podobali na krókusy sú ocúny a kvitnú na jeseň.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Jarka: Najprv sa ti musím poďakovať za určenie názvu kvietku, ktorý som omylom nazvala krokus. Máš pravdu, je to jesienka obyčajná, už som zmenila text pri fotografii.
  Aj ja som včera počas túry použila skoro tie isté slová, ktoré si mi teraz napísala do komentára. Cyklistika je nádherný šport. Nechodím si len odkrútiť množstvo kilometrov, zastanem tam, kde sa mi páči, odfotím si pekné miesta. Ja by som si tie zastávky robila aj častejšie, ale to by som už potom veľa kilometrov nenajazdila. Volavky som zámerne nepomenovala, tie som náhodou poznala :-) Ale mám tam ďalšie rastliny, ktoré nepoznám. Zatiaľ som nemala čas hľadať ich názvy.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Daniela: Kým som odpovedala na predošlý komentár, prišiel ďalší od teba. Takže kvietku som už meno zmenila, ďakujem aj tebe. Predtým, než som išla, som ti chcela napísať, že či náhodou nebývaš pri brehu Moravy :-), no predpokladám, že asi nie. Bola by som ťa navštívila, aby si mala pre koho upiecť koláče :-)
  Nezvyknem nejako špeciálne oslavovať narodeniny. Veď povedz, čo sa už len na takom čísle dá oslavovať?

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To bylo asi fajn, hlavně když vyšlo počasí. Vy tam máte asi dobrý terén na jízdy na kole a hlavně asi dobrý výjezd z města na menší silnice.
  Přeji Ti vše nejlepší a... aha v tom je ta Augustka28! :-)
  Já mám fotek plno z obou fotoaparátů, jen mít čas to přebrat a uveřejnit.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Odowakar: Popri Dunaji máme v Bratislave hrádzu, ktorá je zároveň aj cyklistickým chodníkom - tam chodievam najčastejšie. Toto sme boli popri Morave, kde už nie sú cyklochodníky až také kvalitné, ale dá sa. V Rakúsku sú skoro všetky cyklocestičky na vysokej úrovni.
  Včera vyšlo vynikajúce počasie pre cyklistiku, to je predpoklad, aby bolo fajn. Ďakujem za gratuláciu - áno, v tom je tá Augustka :-)
  Fotky je najlepšie triediť a ukladať hneď za čerstva. Lebo ak sa to neurobí, potom sa už k nim vracia ťažšie. Viem to podľa seba.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. ...že by to bolo už vekom, že si zabudla kde bývam:-)) Bavili sme sa o tom a prezradila si mi, že tu máš aj známych.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Bude to aj vekom, aj tým, že som dopredu presne nevedela, kam pôjdeme, aj tým, že som presne nevedela, kade tečie rieka Morava. Ale vtedy, keď som ti písala odpoveď, mi naozaj vypadlo z pamäte, ako sa volá tvoje bydlisko. Teraz už viem :-) A ty, namiesto toho, aby si mi napísala, že z Vysokej si to mala len kúsok, mohla si prísť na koláče, útočíš na môj vek :-) !

  OdpovedaťOdstrániť
 10. ...nedovolila by som si "útočiť" na Tvoj vek, však si proti mne mladá:-)) a až taká bosorka nie som, aby som vytušila, kedy a kade povedú tvoje kolesá:-)) Pekný deň.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. @Daniela:To bolo už len konštatovanie po akcii - že som išla cez Vysokú na Morave, to si videla na fotografiách :-) A že mladá? hahaha. Ale aj tak ďakujem :-) Pekný zbytok dňa aj tebe!

  OdpovedaťOdstrániť