utorok 2. augusta 2011

Bratislavské veže a vežičky


Tak a máme druhý deň augusta za nami. Konečne to bol po dlhom čase aj pekný slnečný deň. Také počasie som využila na to, aby som išla von s fotoaparátom. Chvíľu som rozmýšľala, kam mám vlastne ísť. Vyberala som si z dvoch možností. Buď ísť von na bicykli niekde do prírody, alebo sa mestskou hromadnou dopravou odviezť do mesta. Vybrala som si to druhé.

V meste som vystúpila pri starom rozhlase a Židovskou ulicou som sa vybrala hore na hrad. Mala som totiž v pláne, že vám dnes nafotím bratislavské veže. Nielen veľké, ale aj tie malé. Tak poďte so mnou na prehliadku veží a vežičiek Bratislavy. Najprv pekne pohľad na strechy a veže z hradu a potom aj k jednotlivým vežiam v meste.

Dúfam, že vás neodradí od pozerania fotografií ich množstvo. Veže sú fotené z rôznych miest a z rôznych pohľadov. Toto nie je kompletná zbierka veží, ktoré vyčnievajú ponad strechy bratislavských domov. Album by som chcela postupne doplniť o ďalšie.

12 komentárov:

 1. Sporo tych wieżyczek jest w Waszej pięknej Bratysławie. Pozdrawiam ciepło

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tieto historické veže a vežičky sa mi veľmi páčia, ale tie novodobé sklenené nie. A veža s hodinami na Modrom kostolíku mi pred 35r. oznamovala ako strašne pomaly mi vtedy plynul čas:-))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Giga: Ďakujem za komentár. Bratislava je v porovnaní s inými hlavnými mestami malé mesto, takže aj tých veží tam nie je až tak veľa. Ale niektoré sú naozaj pekné.

  @Daniela:Keďže som tento článok robila dosť neskoro večer, zabudla som dať na koniec ešte jednu vežu :-( Niektoré som včera nestihla obísť, aj tak mi to trvalo celé popoludnie, ale túto som si odfotila....No nevadí, ja to nejako vymyslím.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Daniela: Až teraz som si uvedomila, že som sa ťa zabudla spýtať, či to bolo pred alebo po pôrode :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moc dobre, nevedel som ze ich je tolko pozehnane, naozaj dobra praca, hlasim sa na niekolko hodin fotografovania...

  OdpovedaťOdstrániť
 6. schöne historische Türmchen, so viele auch!
  Liebe Grüsse Elke

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @Anonymný: Neviem komu mám poďakovať za komentár a ponuku na hodiny fotenia. Rada prijmem :-)

  @schöngeist for two: Elke, die sind nicht alle :-) Danke dir und wünsche einen schönen Tag!

  OdpovedaťOdstrániť
 8. K nám už taky konečně přišlo léto, ale nemá dlouho trvat, je potřeba, si těchto dní pořádně užít. Ty jsi dobře využila sluníčka a nafotila krásné bratislavské věže a věžičky. A pak, že je jen Praha, stověžatá. :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 9. @Jarka: Máš pravdu, preto sa dnes zase chystám von na bicykel. Zajtra už má zase pršať. Bratislavských veží je ďaleko do stovky :-) ale keby som išla fotiť do Trnavy, tam by som ich nafotila oveľa viac. Mám to tiež v pláne. Trnave sa totiž hovorí "slovenský Rím".

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tech vezi a vezicek tam teda mate hodne a ruzne styly .Hezky jsi je vyfotila.
  Sneky a slimaky tady u nas moc nemame jsem rada ze se jim tady nelibi.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Danielo, krasna prezentace, taky mam slabost pro veze a vezicky a kdaz muzu, tak na ne rada vylezu. Tesim se na dalsi doplnovani vezickove kolekce. Katerina

  OdpovedaťOdstrániť
 12. @Ella: Možno sa ti ich zdá oveľa viac, ako ich v skutočnosti je. Každú vežu mám na viacerých fotografiách. Ale aspoň si mala možnosť vidieť aj kúsok z môjho mesta :-)

  @Katerina: Ďakujem za pochvalu, zatiaľ som ani na jednej z tých veží nebola. Ale chcela by som na tú najvyššiu :-) Môj syn sa tam dostal a povedal, že je odtiaľ nádherný výhľad. Nie je bežné sa tam dostať, ale raz dávno som bola zoznámená s jedným pánom farárom a ten teraz práve šéfuje tomuto kostolu. Možno by som sa mu mala ísť pripomenúť :-)

  OdpovedaťOdstrániť