štvrtok 20. januára 2011

Južná Morava - Mikulov

...alebo: To najlepšie na koniec

Keď sme si vo Valticiach pozreli námestie, zámok (bez vstupu do jeho interiéru) aj jeho park, vrátili sme sa k zaparkovanému autu, ktoré sme mali neďaleko od námestia. Ďalším naším cieľom bolo mesto Mikulov.

Keďže som si večer pred cestou prečítala zopár informácií o tomto meste, vedela som, že stavba, ktorú vidíme pred nami na vzdialenom kopci, patrí už mestu Mikulov a že je to jedna z dominánt mesta, tzv. Svätý kopček.  Vzdialenosť Mikulova od Valtíc je len necelých 14 km, takže na mieste sme boli za niekoľko minút. Tu sme si našli na zaparkovanie miesto mimo centra, kúsok pod zámkom. 

Mikulovský zámok sme videli len zvonku, tentokrát sme vôbec nevošli do areálu zámku. No zato sme si prešli mestečko, dokonca sme sa boli pozrieť na mesto aj z výšky Kozieho hrádku. Odtiaľ sme mali výhľad na všetky svetové strany. 

Vo všetkých troch mestečkách, ktoré som minulú sobotu navštívila, je ešte množstvo miest, ktoré som nevidela a ktoré sa oplatí vidieť. Preto verím, že som na južnej Morave, konkrétne v Ledniciach, Valticiach a v Mikulove, nebola prvý a posledný raz. Z internetu viem, že tento kraj je atraktívny aj pre cyklistov,preto  verím, že sa tam raz pozriem aj na bicykli.5 komentárov:

 1. V Mikulově je krásně, několikrát jsem tam byla - většinou na jaře nebo v létě, když jsme procházeli Pálavu a v Mikulově naše cesta končila. Vždycky ještě zůstalo dost času prohlédnout si i město.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @babi Maňasová: Mesto Mikulov ma veľmi príjemne prekvapilo. Nikdy som tam ešte nebola a som rada, že sa tak stalo teraz. Páčili sa mi aj Valtice, ale do Ledníc treba ísť naozaj len v jarných až jesenných mesiacoch. Mikulovu chcem venovať ešte jednu tému.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Lednice, Valtice, Mikulov a iné mestá južnej Moravy mám pochodené. Bolo to však veľmi dávno, preto som neváhala prijať tvoju ponuku na prehliadku týchto tichých mestečiek. Fotografie veľmi pekné, video z Mikulova sa ti vydarilo hneď na prvý pokus a veľkým prekvapením bola pieseń Južná Morava.Túto verziu som ešte nepočula. Spomienky oprášené...idem plánovať letnú dovolenku.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Ľubica: Tak kde máš naplánovanú tohoročnú dovolenku? Za ten čas, čo som nestihla reagovať na tvoj komentár, si už určite vymyslela, kam to bude. Ja som si plánovala na uplynulý víkend návštevu veľtrhu cestovného ruchu, ale popri práci na súťaži v spoločenských tancoch mi na to čas nevyšiel.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Snívam o trase Praha, Opava a Luhačovice. Dlhodobo snívam aj o Švédsku, ale...ďalej to už poznáš.

  OdpovedaťOdstrániť