streda 5. januára 2011

Drozd

Včera dopoludnia som sedela v obývačke pri počítači a dlhší čas som vnímala nejaký zvláštny zvuk. Až po chvíli som si uvedomila, že to je zvuk vtáčieho zobáka, ktorý ďobe do plastovej misky, v ktorej je nachystané kŕmenie pre vtákov. Skočila som na rovné nohy, rýchlo som vzala a zapla fotoaparát a opatrne som ho cez kuchynské okno namierila na balkón. Na betónovom múriku sa špacíroval zase drozd. Neviem, či to bol ten istý, čo aj minule, ale tentoraz sa mi podarilo urobiť viac a myslím si, že aj o niečo lepších záberov. Sledoval ma a zdalo sa mi, že si obzerá, čo to mám v rukách. Po chvíli si to rozmyslel a odletel. Na rozlúčku mi na múriku zanechal "pozdrav".


5 komentárov:

 1. Mimi, nafotila jsi ho krásně zblízka. To se málokdy podaří.Na tvůj blog jsem narazila u Lenky - Skauta, tak ti to tady trochu probrouzdám.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @babi Maňasová: Ďakujem za návštevu, potešila. Drozd sa mi tentokrát podaril nafotiť lepšie, ako nedávno. No stále to nie je ono. A to nehovorím, že sa mi vôbec nedaria sýkorky, vrabce a podobné malé vtáčiky. Ešte tak vrany :-) Všetky vtáky svojou prítomnosťou vždy vyplaším.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pekne si ho nafotila - s tým pozadím.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @skaut68:Ďakujem, v pozadí sú kvietky, ktoré som tam vysadila v jeseni. Sestra mi tvrdila, že mi prežijú aj zimu, ale neverím tomu. Podľa mňa už zamrzli. Dnes sa drozd vôbec neukázal.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Aj my máme ten kvet na balkóne. A zatiaľ žije, aspoň sa tak tvári.:-D

  OdpovedaťOdstrániť