streda 12. januára 2011

Po sviatkochVčera som dostala mail od internetovej priateľky a v ňom  bola jemná výčitka. Vraj bola na mojich stránkach a že sa tam nedozvedela nič nové. Že čo je so mnou. Sľúbila som jej, že všetko napravím ešte v ten večer, no nestalo sa tak.

Viete prečo? 

Lebo ja som sa zase zbláznila. Zmyslela som si, že si založím ďalší blog, ktorý venujem len fotografiám Bratislavy. Inšpiroval ma k tomu  blog môjho nového  priateľa na facebooku. Či toto nadšenie dotiahnem do zdarného konca, to je vo hviezdach. Aby aj fotoblog o Bratislave nedopadol rovnako, ako moje Potulky svetom.


Tak teda, aby som sa dostala k tomu, čo je nové. Nemyslím tým, čo nové mám ja, ale čo je nové tak všeobecne. Bola som v posledných dňoch často v meste, tak sem dnes pridám fotoreportáž, čo som si tam všimla.


Je po Vianociach, ale niektoré obchody to ešte nevzali na vedomie. V ich výkladoch je stále  vianočná výzdoba. V jednom som si zase všimla, že popri adventnom venci sú vo výklade  rozkvitnuté hyacinty, čo mi už evokuje jar. Mnohé výklady sú označené číslicami, o koľko percent znižujú ceny v rámci zimných výpredajov. Takže aspoň trochu potešiteľné informácie na rozdiel od tých, ktoré počúvame každý večer v televízii a ktoré aj zažívame na vlastnej koži v potravinárskych obchodoch. Tam idú ceny väčšiny tovarov hore.


No a niektoré výklady nezabudli pripomenúť, že počnúc piatkom tu máme fašiangy. Že je to tak naozaj, svedčí o tom aj skutočnosť, že sa v sobotu konal Ples v opere, čo je termínovo vždy prvý bratislavský ples. To, ako pripravujú divadlo na túto udalosť, som v piatok videla, ale ísť sa postaviť naživo  sobotu večer pred divadlo a pozerať sa na to, ako tam postupne prichádzajú naše celebrity, na to zevedavá nie som.  Aspoň sa mi nemohlo stať, že na mňa nejaký slovenský podnikateľ fľusne žuvačku. Dúfam, že sa všetci účastníci dobre zabavili a dúfam tiež, že si aspoň  na moment spomenuli na všetkých tých, ktorí svojím telefonovaním prispeli k dobrým výsledkom firmy, ktorá ples a teda aj ich zábavu  každoročne sponzoruje.

K ľadovej ploche v River parku (mimochodom, tam to ešte dýchalo Vianocami), pribudne zakrátko ďalšia, a to na Hlavnom námestí. Asi bude využitá viac, ako tá  pri Dunaji. Mne sa tá myšlienka vôbec nepáči, námestiu to na kráse vôbec nepridá. Prekážalo mi aj to, keď bývala na Hviezdoslavovom. Zaujímavé je, že v čase, keď som prechádzala okolo tej v River parku, korčuľovali sa tam dve dámy približne v mojom veku. Bolo to v pondelok v skorých popoludňajších hodinách. Aj to bol dôkaz toho, že prázdniny skončili a mládež sa začala venovať povinnostiam. Svedčí o tom aj fotografia spred predajne lístkov dopravného podniku.


Určite je noviniek za tých niekoľko dní viac, ja som  spomenula aspoň niektoré. Ľudia chodia naďalej do práce, niektorí za zábavou, iní za svojimi záľubami,  na prechádzky k Dunaju, aj turisti naďalej navštevujú Bratislavu. Pri stretnutí jedného muža v meste som si povzdychla, že kedy budem mať ja taký objektív, aký mal na fotoaparáte prevesenom cez rameno.8 komentárov:

 1. Liebe Daniela,
  was für einen schönen Einblick Du mir heute gegeben hast!
  Zuerst das neugestaltete Blog und dann der Schaufensterbummel mit anschließendem Eislaufen!
  Ganz wunderbar habe ich mich bei Dir amüsiert!

  Ganz lieben Gruß
  von Lilo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @Lilo: Ich bin froh, dass dir heute bei mir gefallen hat. Du konntest wieder etwas von Bratislava sehen.
  Danke fürs kommen, Gruss Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Obsiahla reportáž s peknými ilustračnými snímkami. Aj ja som zaregistrovala ten ples. Maroš Bango naozaj nádherne spieva, zažila som ho na koncerte "Bielej pastelky". A aj moderátor Janko Mečiar je milý človek.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @skaut68:Ja zase neviem, že tam spieval Bango. Povedala som si, že bulvár už nebudem sledovať ani v telke, ani v tlači. Takže mi teraz chýbajú tieto informácie. Toho človeka som videla raz spievať v nejakej televíznej súťaži. Moderátor Janko Mečiar je sympaťák aj fešák :-) On moderoval ten ples, či ten koncert? Aj si o tom koncerte podala správu? Nepamätám si.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ani ja som nemala sledovať tie vstupy, ale volala som s dcérou, ona ma naň upozornila. Nemala som dobrú náladu, toto ma trošku rozptýlilo.
  Moderoval aj aj. Nepodala som. Chystala som, len chýbal čas a potom sa mi to už zdalo neaktuálne. Spievala tam aj Sisa S. Bolo to skvelé. Mám aj podpisy.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @skaut68:To je potom dobre, keď ti aspoň dobrú náladu urobili. Niekedy je dobré vrátiť sa aj v spomienkach na veci, ktoré sa udiali skôr a treba o tom napísať, keď to stálo za to. Ja si tak teraz robím jeden blog venovaný len mojim cyklistickým výletom.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Milá Mimi, napsala jsi krásnou fotoreportáž o novinkách v Bratislavě. Mám to město moc ráda, nejezdím tam sice nějak často, ale určitě jsem byla v Bratislavě víckrát než v Praze a taky se mi mnohem víc líbí. Proto se moc těším na tvůj nový blog, kde, jak píšeš, budou fotky Bratislavy. A ten foťák, co má ten turista přes rameno, by se mi teda vláčet nechtělo :).Musí to být hodně nepohodlné.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @babi Maňasová: Som rada, že som mojou reportážou urobila radosť aj mimobratislavským, ba dokonca aj mimoslovenským čitateľom. Babi, ale porovnávať Bratislavu s Prahou? Veď to ani nejde. Mne sa v Prahe veľmi páči, len mi je ľúto, že som tam veľmi dávno nebola. Najvyšší čas, aby som si nejaký pražský výlet naplánovala. No pocit, že sa ti v Bratislave páči, ten teší. Ďakujem! A ten foťák je určite ťažký, lebo to je už aj môj bez takého dela :-)

  OdpovedaťOdstrániť