štvrtok 6. januára 2011

Ešte stále ich nemám

Presne pred týždňom som zažila stretnutie s tromi srnkami, ktoré som nemala čím vyfotiť, pretože som už nemala ani jedinú funkčnú baterku do fotoaparátu. Od toho dňa som sa na tom mieste bola pozrieť trikrát, no ani raz som už na srnky šťastie nemala.

Chodia tam pravidelne, o tom som presvedčená. Dôkazom ich návštev sú ich stopy v snehu a taktiež  ich  trus. Pri mojej poslednej návšteve som so sebou niesla aj suchý chlieb a ten som dala na miesta, ktoré som si zapamätala. Dnes som sa na tie miesta bola pozrieť a po chlebe nebolo ani stopy. Predpokladám, že to boli asi srnky, ktoré ho našli a zjedli. Aj dnes som priniesla ďalší.

Rozmýšľala som nad tým, že tam nechodím vo vhodnom čase. Priestor, kde som srnky pred týždňom stretla, je veľmi navštevovaný ľuďmi s venčiacimi sa psami. Musím si vymyslieť iný čas, kedy nie je toľko ľudí doma. Dnes to tam bolo ako na korze.

Ale ani dnes som nešla von zbytočne. Namiesto srniek sa mi podaril iný úlovok. Zopár malých vtáčikov, ktoré sa mi doteraz nedarilo nafotiť. Na prvej fotografii je sýkorka z môjho balkóna. Dnes doobeda som ich tam videla tak veľa, že som z toho bola natoľko zbrklá, že prudký pohyb za oknom vtáčatká zbadali a do posledného odleteli. Viac sa dnes na balkóne neukázali, hoci som im tam nachystala plno dobrôt. Ostatné vtáčie úlovky sú z dnešnej prechádzky.4 komentáre:

 1. Máš krásné fotoúlovky. A určitě se dočkáš i těch srnek, jen mít pořád připravený foťák. S tím strakapoudem jsi mě docela zaskočila - já nevím, možná se mu u vás říká datel - ale datel by měl být celý černý, jen s červenou hlavičkou. No nevadí, to jsou jen prkotiny. Přeju krásný den.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @babi Maňasová:Ďakujem za komentár. Ja som u teba písala, že mená vtákov veľmi nepoznám, ale toho ďatla som spoznala podľa zvuku, ako preklepáva stromy. Tak som teda teraz googlila, či je to tak. Našla som aj čierneho s červenou hlavičkou a aj takého, akého máš na fotke ty. Pekný deň taktiež :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pekné úlovky sa Ti podarili. Mne vždy odletia, bo ich Ťapka odplaší. Alebo vidím pekné fotoúlovky, keď idem na nejaký spoj a nemám čas. No, snáď niekedy...
  Mám akurát jednoho holuba :-D a jedného drozda. Toho som cvakla, keď som išla od kaderníčky. Bolo to v deň svadby našej dcéry, bola hrozná zima.
  http://contritus.pise.cz/102747-kos-cerny-drozd-cierny.html

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @skaut68: Ja asi tiež neviem potichu chodiť, keďže vždy všetko odplaším. Tie vrabce sedia v kŕdli v kríku zlatého dažďa pri našom malom Tescu. Lenže ten krík je taký hustý, že ich je veľmi ťažko vidieť.
  Ďakujem za link, prečítala som, pozrela aj video. Pesničku nepoznám. Fotku máš peknú, čistú.

  OdpovedaťOdstrániť