sobota 2. októbra 2010

Za rímskymi pamiatkami v Niederösterreich


Trasa 718224 - powered by Bikemap 


Včera bol možno posledný deň tohto roka, kedy som sa vydala na dlhšiu cyklistickú púť. Počasie je zo dňa na deň chladnejšie, takže túto moju obľúbenú činnosť budem musieť odložiť až do jari budúceho roku. No možno nás ešte príroda prekvapí aj peknými dňami a môj včerajší výlet do  Dolného Rakúska nebol v tomto roku posledný.

Plán bol  Hainburg, kúpeľné mestečko Bad Deutsch-Altenburg a vínne pivničky za dedinou Prellenkirchen.  Nakoniec sme z Hainburgu pokračovali ďalej, aby sme si pozreli archeologické pamiatky z rímskych čias v oblasti  Petronell - Carnuntum.  Za dedinou sme bez problémov našli rímsky amfiteáter, prehliadku v dedine sme vynechali. Asi najznámejšiu pamiatku - Heidentor sme stále nevedeli nájsť. Motali sme sa tam stále dokola, kým sme konečne nenašli smerovú tabuľu k tomuto miestu. 

Potom sme sa vybrali inou cestou domov a na tejto ceste sme mali navštíviť vínne pivničky, ktorých ponuka burčiaku je popri ceste aj v slovenskom jazyku. Nakoniec sme tadiaľto len prešli, na burčiak sme sa nezastavili. Tento kopček som samozrejme ako obyčajne nezvládla, vyšliapala som si ho pekne vedľa bicykla. No príchod na vrchol bol odmenou. Vítala nás tabuľa ďalšieho rakúskeho kraja Burgenland a vpravo od nej nádherný pohľad na našu Petržalku. Slovo nádherný berte s rezervou... Potom už cez obce Berg a Kittsee nebolo ďaleko domov. Určite som sa v tejto oblasti nebola bicyklovať poslednýkrát.
 

Tento článok a mnoho nových nájdete na novom súhrnnom cyklistikom blogu

Na cestách s Kellysom

Ste tam všetci vítaní! 

 
4 komentáre:

 1. Liebe Daniela,
  wieder so eine schöne Radtour! Bist Du eigentlich mehrere Tage unterwegs?
  Zwei meiner Freundinnen fahren in den Herbstferien den Ostseeradweg, sie starten in Kiel und fahren das Teilstück, welches sie in den Sommerferien nicht geschafft haben!
  Irgendwann werde ich mal mitfahren (sie sind immer 3-5 Tage unterwegs).
  Wünsche Dir ein wunderschönes Wochenende
  und sende Dir einen ganz lieben Gruß
  Lilo
  ps: Ein nettes Foto von Dir, so habe ich mal eine Vorstellung!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Liebe Lilo,
  meine Radtouren waren bisher nur für einen oder einen halben Tag. Ich fahre auf die Orte, die nicht sehr weit von meinem Wohnort sind. Mehrere Tage in einer Folge? Nein, ich würde das nicht bewältigen, weil ich jedes Mal nach solcher Radtour einen Tag zur erholen brauche :-) Einmal, wenn ich mehr trenieren werde, wollte ich es auch probieren wie deine Freundinnen.
  Wir haben hier heute so das Wetter, wenn es am besten zu Hause bei einem Buch oder TV bleiben. Trotzdem wünsche ich dir ein gemütliches Wochenende. Hast du bisher mein Foto nicht gesehen?
  Ich bin hier:
  http://mojich365dni.blogspot.com/search/label/ja

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahoj cyklistka.Ako čítam,tak si sa teraz na jeseň rozbikovala.Táto oblasť vyzerá tiež zaujímavo, len neviem kade vychádzaš a vchádzaš z a do Blavy. Či po cyklotrase alebo po ceste medzi autami?My jazdíme v Turci už len mimo hlavných ciest,niečo po cyklocestách a niečo cez polia.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Snažím sa dobehnúť to, čo som v lete nestihla :-)...ale na teba nemám :-(
  Včera sme mali stret pod Novým mostom a odtiaľ je len kúsok cyklochodník do Rakúska. Pod most idem tiež buď po cyklochodníku po hrádzi, alebo cez Petržalku a cez Sad Janka Kráľa. Toto je trasa, kde vedie celkom dobrý cyklochodník. Horšie to je smer na žel. stanicu Petržalka, cyklochodník, ktorý vedie popri Chorvátskom ramene zrazu končí a nemáš kde prejsť na druhú stranu cesty, kde zase začína. Nie je tam ani prechod pre chodcov, si skoro priamo v križovatke troch ciest. Ide tam vždy o život. U nás chodili počas letných víkendov autobusy s prívesom pre bicykle (videla som ich ešte aj minulý víkend), mohla som sa tak zaviesť na úplne opačný koniec mesta a odtiaľ ísť napr. po cyklochodníku popri Morave, alebo smer Záhorie. No to som ešte nevyskúšala.

  OdpovedaťOdstrániť