štvrtok 21. októbra 2010

Čo tak ísť na nedeľnú prechádzku do Kittsee?

My Bratislavčania to máme na skok, Petržalčania ešte bližšie. Kúsok od konca Kopčianskej ulice je hraničný priechod a hneď za ním nás na tabuli víta marhuľová obec Kittsee. Hoci teraz nie je čas oberania marhúľ, do Kittsee sa oplatí ísť aj tak. 

Moja posledná cyklovychádzka sa datuje na 8. októbra. Ešte nebolo tak chladno, slnko sa chvíľami ukazovalo spoza mrakov, tak sme sa s priateľkou vybrali na krátku vychádzku do Kittsee. Tí, ktorí ma čítajú, už určite vedia, že v Kittsee som bola viackrát, presnejšie povedané, viackrát som touto rakúskou obcou prechádzala. No tentokrát bola ona naším cieľom.

V peknom parku sa nachádza jeden z dvoch zámkov v obci. Hovoria mu nový zámok a iba tento je prístupný verejnosti. Starý, keďže je súkromným majetkom, je verejnosti neprístupný. Zámok Neue Schoss bol v 17. storočí prestavaný zo starého veľkostatku. Táto pôvodne renesančná budova bola počas panovania kniežaťa Esterházyho prebudovaná na barokovú. Po tom, čo ho obec získala do svojho majetku, dala ho znovu zrekonštruovať.Zámok sa nachádza v neveľkom, ale v príjemnom a vkusne upravenom parku. Sem vás vlastne pozývam na tú nedeľnú prechádzku.2 komentáre:

  1. Ich finde Deine Berichte sehr sehr interessant. Toll, diese Radtour nach Petronell....und schön, mit welchen Augen Du seltene Schönheiten entdeckst.
    Liebe Grüsse,Ahmed

    OdpovedaťOdstrániť
  2. @Ahmed: Danke für deinen netten Kommentar.

    OdpovedaťOdstrániť