štvrtok 23. septembra 2010

Na bicykli do maďarského Dunakiliti


Trasa 1332993 - powered by Bikemap 


Včera bolo nádherné počasie pre cyklistov. Svietilo slnko, nefúkal vietor, teplota taká akurát. Bol to najvhodnejší čas vybrať sa zase niekde do sveta.

Keďže som dopoludnia vybavovala veci v meste, na cyklistiku zostávalo už len popoludnie. Takže zraz bol dohodnutý na trinástu hodinu pri bufete Bosorka, ktorý sa nachádza  na spojnici dunajskej hrádze s Dolnozemskou ulicou. Na dohodnuté miesto som sa vybrala skôr a úplne náhodou som sa s dohodnutým parťákom stretla práve na úrovni čerpacej stanice Agip, kam som si išla pred cestou doplniť vzduch v zadnom kolese.

Prvé zastavenie bolo až v Čunove pri bufete Na obrátke. Tam sme sa rozhodovali, ktorou cestou ďalej. Pri mojich cyklocestách ma vždy lákala cestička, ktorá je za závorou smerom na Maďarsko. Sama som sa tam nikdy neodvážila ísť, tak sme si teda vybrali túto prieskumnú trasu.

 

Kvalita terénu sa oproti nášmu povrchu hrádze podstatne zmenila. Je to štrkovitý povrch, po ktorom sa nešlo najlepšie. Len kúsok od závory nás vítala tabuľa s maďarským nápisom "Államhatár".  Po hrádzi sme prešli až na úroveň dediny Dunakiliti, kde sme z hrádze zišli a potom sme už išli len po normálnych asfaltových cestách, po ktorých jazdia aj autá. Ich frekvencia nebola príliš veľká, takže mi to veľmi neprekážalo.

 
Z Dunakiliti, kde sme si v strede dediny preštudovali mapu, sme sa vydali smerom na Rajku. Medzi týmito dvomi obcami je turistický kemp, v jeho priestoroch sme si urobili prestávku na občerstvenie a oddych.


Po asi polhodinovej pauze sme sa vydali znovu na cestu domov. V Rajke sme na jednej z križovatiek zabočili doprava, prešli sme okolo kostola a dostali sme sa na cestu so žltou značkou a dokonca aj s ručne namaľovanými značkami pre cyklistov. Po niekoľkých kilometroch sme boli znovu na známom území na okraji mestskej časti Čunovo a odtiaľ viedla naša cesta až domov.

Počet kilometrov zaznamenaných včera na mojom počítadle bol 58. Mapka hore je z bodu stretnutia.
Fotografia nižšie je mapka, ktorá bola na informačnej tabuli v kempe.

Tento článok a mnoho nových nájdete na novom súhrnnom cyklistikom blogu

Na cestách s Kellysom

Ste tam všetci vítaní! 

 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára