streda 9. júna 2010

Sommernachtskonzert Schönbrunn

Od prvého januára tohto roku som sa tešila na letný nočný koncert Viedenskej filharmónie, ktorý sa mal uskutočniť 8. júna. Ten deň nastal včera a ja som ráno o deviatej nasadla na vlak smerujúci do hlavného mesta Rakúska. Cez deň som pochodila pamätihodnosti mesta, prvý raz som bola aj na miestach, na ktorých som doteraz ešte nebola. No vrcholom dňa mal byť koncert v Schönbrunne.

Už viac ako dve hodiny pred začiatkom koncertu som bola na mieste a zaujala som celkom slušnú pozíciu. Síce na státie, ale až neskôr som zistila, že miesto bolo výborné kvôli akustike. Pomaly sa priestor zapĺňal návštevníkmi koncertu a o deviatej večer to vypuklo. Atmosféru podujatia, ktoré sa konalo pred fontánou Neptúna, sa ani slovami nedá opísať. Škoda, že som si koncert nemohla vypočuť celý. Posledný vlak mi išiel po 23. hodine a ja som sa na stanicu musela dopraviť mestskou hromadnou dopravou.
Informácie o koncerte:
Orchester - Viedenskí filmarmonici
Dirigent -Franz Welser Möst
Téma - Mesiac - planéty - hviezdy
Podľa údajov z dnešnej tlače sa  na koncerte malo zúčastniť asi 100 tisíc divákov.

9 komentárov:

 1. Liebe Daniela,
  das war bestimmt ein wunderbares Konzert!
  Auch freue ich mich, dass es Dir wieder besser geht!
  Ganz lieben Gruß und bis bald
  Lilo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Liebe Lilo,
  danke dir für deinen Kommentar. Ja, für mich war dieses Konzert ein herrliches Elebnis. Leider, ich bin noch nicht ganz gesund, ich habe immer einen schrecklichen Husten.
  Ich wünsche Dir einen schönen Abend!
  Bis bald
  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Was für ein schöner Tag!

  Auf welcher Sprache bloggen Sie? Ist das Slowakisch?

  Vor etwa 20 Jahren, ging ich zu einer Freiwillige-Arbeitcamp in Frankreich, wo ich traf vielen anderen jungen Leute, besonders aus Ost (oder Zentral) Europa. Ich bemerkte, dass die Polen und die Tschechen konnten einfach miteinander reden, weil ihre Sprache so ähnlich waren.

  Ihr Deutsch ist viel besser als mein! Sprechen Sie auch Englisch?
  Hier in England ist die Qualität des Sprachunterrichts schrecklich!
  Ich begann mit 14 Jahren, Deutsch zu lernen. Jetzt bin ich 38, und meine Gramatik ist noch schokierend schlecht!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hi Gledwwod!
  Mein Blog ist selbstverständlich in slowakischer Sprache geschrieben, diese beherrsche ich am besten, das ist meine Muttersprache :-) Deutsch habe ich 4 Jahre in der Schule (Handelsakademie) gelernt und diese Sprache macht mir noch immer die Probleme. Grammatik ist meine sehr schwache Seite. Leider, Englisch kann ich nicht, only very little :-) Als ich in London war, habe ich nur die wichtigste englisch gesagt - im Hotel, im Bus, bei der Kasse im Geschäft. Ich verstehe auch einbisschen polnisch, aber nicht alles. Zwischen der slowakischen und tschechischen Sprachen sind nur kleine Unterschiede, sie sind eng miteinander verwandt. Ich werde Dir Du sagen - nach meiner Meinung schreibst Du gut deutsch.
  Liebe Grüsse nach England!
  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 5. @Gledwood - sorry only one W, two O. Ich habe einen Tippfehler gemacht.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Dobrý deň,
  akurat som pozerala dokument v televizii o viedenskej filharmonii tak som to hned isla hladat na internete a vyhodilo mi to vas clanok.
  chcela by som sa spytat ci ten koncert je dostupny pre verejnost, a ci netreba listky.
  hladam to na internete ale neviem to vobec najst.
  velmi by som tam chcela ist, vyzera to dokonale.
  dakujem

  OdpovedaťOdstrániť
 7. @tatiana: Na koncert je voľný vstup. Treba ísť o niečo skôr, aby ste si zaujali dobré miesto. Aj ja by som chcela ísť znovu, no potrebujem nájsť niekoho s autom. Vlani som bola vlakom a musela som odísť skôr, pretože by som nebola stihla posledný večerný vlak.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. @tatiana: Ešte niečo: http://www.sommernachtskonzert.at/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Tak strašne som chcela ísť na dnešný letný nočný koncert do Schönbrunnu, no bohužiaľ, som doma a nikde nepôjdem. Myslela som, že niekto z tých, ktorí mi v poslednom čase hojne klikajú na tento článok, ma do Viedne pozvú. Nestalo sa tak. Všetkým, ktorí tam dnes pôjdu, želám pekné počasie bez dažďa a nádherný zážitok!

  OdpovedaťOdstrániť