sobota 19. júna 2010

My nemáme hody. My máme Dni Petržalky.

Asi kilometer od nášho domu, na petržalskej dostihovej dráhe, vrcholia v týchto chvíľach Dni Petržalky. Túto akciu pripravila miestna samospráva už 13-ty krát. Dnešnému galaprogramu predchádzali rôzne kultúrne, športové, či hudobné podujatia, ktoré sa začali už 4. júna.

Na sobotňajší program, ktorý býva každoročne na dostihovej dráhe, sa zúčastní každý rok množstvo ľudí. Tak tomu bolo aj dnes. Okrem ponuky jedál a nápojov sa ľudia mohli zabaviť pri vystúpeniach rôznych hudobných skupín. Náhodou som objavila miesto, kde petržalský starosta osobne podával starostov guláš. Aj napriek tomu, že som vôbec nebola hladná, ochutnala som z neho. Bol výborný.
Hudobný program začal o 18. hodine. Vypočula som si iba dve hudobné skupiny - pri prvých tónoch tej tretej som radšej rýchlo odišla. Zlatým klincom programu má byť vystúpenie Richarda Mullera a polnočný   ohňostroj, ale to už neuvidím, lebo sa mi tam nechce vrátiť. 

3 komentáre:

 1. Liebe Daniela,
  eine schöne Veranstaltung und auch ein super Wetter dazu!
  Leider ist es bei uns wieder kalt, aber ich gebe die Hoffnung nicht auf!
  Wollte Dir noch sagen, dass mein Balkon leider sehr klein ist, aber für mich meine grüne Oase, mein kleines Gartenzimmer geworden ist!
  Wünsche Dir noch einen schönen Sonntag!
  Lilo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super, aspoň niečo sa tam deje pre ľudí... veď taká Petržalka je ako menšia dedina :-))
  A Milan Ftáčnik je starosta? nesledujem to...
  Škoda, že ťa niečo, (alebo niekto )prinútilo ísť domov... Lebo viem, že Riša máš rada... Nebol to ten starostov guláš?? :-))
  Q

  OdpovedaťOdstrániť
 3. @Q: hehehe, že menšia dedina. Koľko má to tvoje okresné mesto obyvateľov? Určite nie 115 tisíc - to možno nemá ani celý okres :-))) Myslela som, že doma prehovorím syna a na Muellera a ohňostroj sa vrátime. Ale nepodarilo sa mi. Poobede som tam išla skôr kvôli svetlu na fotenie. Guláš bol bezproblémový.

  OdpovedaťOdstrániť