utorok 15. júna 2010

Jazero pre všetkých

Asi 6 km od centra mesta sa v Petržalke rozprestiera 13-hektárová vodná plocha Veľkého Draždiaka. Aj keď je tu kúpanie kvôli elektrickému vedeniu, ktoré prechádza nad jeho vodnou hladinou, len na vlastné riziko, toto prírodné kúpalisko využívajú obyvatelia Petržalky vo veľkej miere.  Dnes už nebol až taký horúci deň, aké boli minulý týždeň, no i tak sa na brehoch jazera opaľovalo niekoľko ľudí. Niektorí sa už aj kúpali. 

Okrem kúpajúcich ľudí sa v jazere zdržiavajú aj labute a  iné vodné vtáky, na brehu v tieni sedávajú zase rybári čakajúci na svoj úlovok. Na letnú sezónu je pripravených niekoľko vodných bicyklov a  pribudli nové  bufety, kde  si okrem chladených nápojov môžete pochutiť aj na zmrzline. Vyzerá to tu tak, že je tu miesto pre všetkých. Pre ľudí i pre vodné živočíchy. No moje obľúbené jazero to nie je. Ja si na to svoje musím odšliapať na bicykli minimálne  o 10 km ďalej.
2 komentáre:

 1. Liebe Daniela,
  war für ein traumhaft schöner See, der zum
  Baden einlädt!
  Da wäre ich jetzt auch gern!
  Ganz lieben Gruß
  Lilo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Liebe Lilo,
  dieser See liegt etwa 40 Minuten zu Fuss gehen von unserem Haus. Gestern hat zum Baden eingeladet, aber heute nicht mehr. Es regnet. Wieder.
  Gute Nacht,
  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť