streda 17. februára 2010

Čas fašiangových zábav a veselosti sa skončil

Aj tento rok, ako po každý iný rok, trvali od Troch kráľov do popolcovej stredy fašiangy. Tento rok je tou streda tá dnešná. Osobne nemám žiadne autentické fašiangové zážitky, hoci mám už.....veľa rokov. Za môjho života som ani raz nebola na žiadnom fašiangovom bále, na plese, nikdy som nezažila pochovávanie basy a podobné zvyky. Jediné, čo sa každý rok snažím počas tohto obdobia dodržať je to, že aspoň raz urobím šišky.  Aj tento rok som ich urobila. Skúšala som už aj fánky, tie sa mi však nepodarili, tak som zostala naďalej verná šiškám. 
Zato som mala možnosť sledovať vo všetkých médiách, hlavne v tých bulvárnych, kde sa aký ples konal, ktoré takzvané celebrity boli na ňom, čo mali oblečené. Už 9. januára bol pred vyzdobený vchod do budovy starého národného divadla natiahnutý červený koberec, aby po ňom mohla vkráčať bratislavská smotánka a známe tváre nášho šoubiznisu do priestorov vyzdobených stovkami živých kvetov, kde na nich čakali delikatesy a najonakvejšie dobroty zo všetkých dobrôt. Páni v smokingoch a vo frakoch, dámy predvádzali róby od známych či menej známych módnych tvorcov. Muži prišli so svojimi manželkami, iní zase s milenkami, niektoré dámy prišli dokonca bez pánskeho doprovodu. Všetky televízie nabehli s kamerami a s redaktormi, ktorí nám ešte niekoľko dní približovali toto divadlo. Najtrápnejšia z trápnych redaktoriek, pomocou byliniek bohatým poprsím obdarená moderátorka, pripravila množstvo duchaplných rozhovorov, internetové stránky sa hemžili fotografiami plesajúcich dám, na ktorých predvádzali svoje večerné toalety. Jedna dáma si neodpustila túto zábavu aj napriek tomu, že len pár dní pred týmto veľkým dňom porodila svojmu bohatému milencovi dieťa. A chúďa, prišla na ples taká unavená, veď celý deň sa musela venovať príprave na večer. Zvládla kozmetičku, kaderníčku, nechtovú dizajnérku, stajlistku a neviem čo všetko ešte. Podotýkam, že všetky tieto procedúry absolvovala v priestoroch vlastného bývania.


Ako ubiehali ďalšie týždne tohto roku, pribúdali ďalšie a ďalšie plesy, hoci o tých sa až toľko nehovorilo.Ostatnú sobotu bol v priestoroch nového SND Bratislavský bál, keďže stánok tohto tradičného plesu je momentálne v rekonštrukcii. Tým ale nie je všetkým zábavám koniec. Aj napriek tomu, že v tejto krajine žije vraj až 70 % veriacich, hlavne katolíkov a dnešným dňom im začína veľký 40-dňový predveľkonočný pôst, ďalšie plesy a zábavy sú ešte v pláne až do konca februára.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára