sobota 27. novembra 2010

Kvitnú v novembri

V kalendári obraciame posledné dni novembra. Je to čas, kedy pomaly končí jeseň  a kedy sa príroda  pripravuje na zimný odpočinok. Dni sa krátia stále viac,  no aj za tých niekoľko hodín slnečného svitu dokážu ešte potešiť náš zrak mnohé kvety.


Pri mojej včerajšej prechádzke záhradkárskou osadou na Devíne som mala možnosť odfotiť  niekoľko rozkvitnutých kvetov. Pri počasí, aké panovalo skoro celý mesiac, ma to ani tak veľmi neprekvapilo. Veď veľa dní svietilo slnko, príroda  občas dostala vlahu v podobe dažďa   a teploty sa pohybovali nad na toto obdobie nezvyčajných 15 stupňov.


Až dnes sa ochladilo, čo sa nadránom prejavilo aj slabým snežením. Takže v najbližších dňoch sa už naše nohy počas prechádzok prírodou nebudú  zabárať do šuchotavého lístia, ale príde čas, kedy  lístie nahradí biela studená hmota.
6 komentárov:

 1. Pekne si ich nafotila. Mne tohoročná jeseň akosi prešla pomedzi prsty...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. @skaut68:Tvoja pochvala ma potešila :-), ďakujem. Súcitím s tebou, pretože aj ja mám vo svojom živote viac takých dlhších péeniek, bez vychádzok a bolo mi to vtedy veľmi ľúto, že nemôžem chodiť von. Nie vždy je človek tak chorý, aby sa nemohol ísť na chvíľu vyvetrať von. Mne takto pomedzi prsty naposledy prešiel tohoročný jún, kedy som sa nemohla veľmi bicyklovať. Síce som mohla chodiť von, ale dlhotrvajúci kašeľ mi žiadne aktivity nedovoľoval.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Wunderschöne Farbtupfer einer langsam dahin schwindenden Blütenpracht...

  Sei lieb gegrüßt
  Kvelli

  OdpovedaťOdstrániť
 4. @Jouir la vie: Ich freue mich, dass du, ein unbekannter mit dem französischen Namen aus Deutschland an meiner Seite gestoppt bist. Vielen Dank für Deinen Kommentar. Ich sende dir liebe Grüesse aus Bratislava. Mimi

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja mám balkón tiež ešte zakvitnutý. Dokonca mám na ňom ešte palmu a kaktus... ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. @JanaCh: Veď ja som tiež posledné kvety schovala len dnes večer. Niečo som tam ešte nechala, len som tie hrantíky dala nižšie, aby ich aspoň trochu ochránil lodžiový panel. K budúcemu roku si pestujem zo semien ibištek sýrsky. Dúfam, že sa mi malé rastlinky podaria prezimovať.

  OdpovedaťOdstrániť